Reflexní vesty: Myslete na bezpečí svých dětí

Na děti cestou do školy číhají různá nebezpečí. Některá je lepší si nepřipouštět, protože s nimi nic nenaděláte. Ovšem jiná je možné účinně minimalizovat. Zvyšte bezpečnost svého potomka reflexní vestou.

Reflexní vesty: Myslete na bezpečí svých dětí

Reflexní vesty pro děti

Každé dítě, které se během cest do školy či jinam pohybuje po silnici, by mělo být vybavené reflexními prvky. Proto jsou mimo jiné součástí školních brašen, existují i pásky na oblečení a další doplňky. A aby vaše dítě bylo skutečně dobře vidět, jsou tu reflexní vesty.

Někteří si neuvědomují riziko a domnívají se, že i bez této pomůcky je dítě dobře vidět, zvlášť když do vozovky nevkročí na poslední chvíli. Ovšem je třeba si uvědomit, že viditelnost nemusí být vždy příznivá. Školáci se po komunikacích pohybují i za šera, v dešti, chumelenici atd.

A nezapomínejte: Ne každý řidič jezdí předpisově a některá dítka zkrátka vstoupí do vozovky, aniž by se pořádně rozhlédla, a to i když jim rodiče neustále opakují, aby si dávala pozor.

Reflexní vesta by zkrátka měla být vybavením školáka. A kde ji koupit? Podívejte se do internetového obchodu Altima. Nabízí reflexní vesty v různých velikostech i rozmanitých druzích (s potiskem, bez potisku, navlékací přes hlavu, klasické se zapínám atd.). Kromě toho v obchodu najdete další prvky pro zviditelnění.

 

Vidět by měly být nejen děti

Samozřejmě prvotně myslíme na bezpečnost svých potomků, ale nutnost být vidět by měli akceptovat všichni účastníci silničního provozu, tedy chodci, cyklisté a samozřejmě i motoristé. Reflexní vesta v povinné výbavě má svůj význam. Nebudete-li ji jako motorista mít, hrozí vám při silniční kontrole pokuta. Nesnažte se však jen splnit zákonnou povinnost. Sama o sobě vás neochrání. V případě, že vystupujete z vozu na silnici, ji skutečně vždy mějte na sobě. Můžete si tak zachránit život.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.