Prodloužené vlasy po létě potřebují náležitou péči!

Léto už je definitivně pryč a s ním i teplé sluneční paprsky. Slunce, i když je v určité míře zdravé a příjemné, dokáže na vlasech i kůži nadělat pěknou paseku, a to obzvlášť v případě, že je před ním příliš nechráníte. Podzim je tedy jak stvořený k tomu, abychom daly do pořádku to, co poškodilo slunce, a vlásky připravily na příchod zimy.

Prodloužené vlasy po létě potřebují náležitou péči!

Odpočinek po létě

Intenzivní slunce, slaná voda, suché podnebí – to vše jsou faktory, které jsou pro vlasy rizikové a v mnoha případech i fatální. Zejména prodloužené vlasy mohou trpět, přece jen se jedná o „mrtvý“ vlas, který se nemůže sám od sebe vyživovat a obnovovat. Je proto potřeba zjistit, jaké škody byly napáchány. Je možné, že vlasy jsou extrémně vysušené, lámavé, ztrácí lesk a stává se z nich tzv. chemlon. V určité fázi je možné takovéto poškození ještě napravit – budete však potřebovat profesionální kosmetické přípravky. Vaše vlastní vlasy by možná uvítaly odpočinek od prodlužování. Pokud nosíte clip in vlasy, nemusíte toto nijak řešit, protože tento způsob nezatěžuje vlasy natolik jako permanentní prodlužování. Jestliže však máte keratin, micro rings nebo tape in, možná byste vlasům měly dát trochu prostoru na zotavení. Prodloužené vlasy mezitím můžete ošetřit přípravkami určené přímo pro ně.

 

Zaměřte se na životosprávu

Vaše vlastní vlasy mezitím můžete podpořit, a to dodržováním pitného režimu, vyváženého jídelníčku, který obsahuje všechny důležité vitamíny a minerály, a také nejrůznějšími maskami.

Za zvážení stojí i návštěva kadeřnictví, kde vám zastřihnou konečky a poskytnou nejrůznější zábaly na poškozené vlasy. Velmi pomáhá i aplikace brazilského keratinu, po kterém vaše vlasy budou krásné, zdravé a lesklé. Vlasy také pokud možno nezatěžujte chemickými barvami, spíše volte šetrnější cestu a využijte přírodní hennu.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.