Proč nás ženy tolik přitahuje orientální tanec?

Pro ženy je již po tisíciletí přirozené vyjadřovat se pohybem ve formě tance. Tak jako muži upřednostňují spíše tvrdší druhy sportu, tak se většina žen najde spíše v tanci, kde může vyjádřit své emoce, uvolnit při tanci svoji mysl a poddat se naplno rytmu a hudbě.

Proč nás ženy tolik přitahuje orientální tanec?

Orientální tanec (nebo také břišní tanec) se stal pro ženy v našich končinách velmi zajímavým a přitažlivým. Také proto, že naše slovanské postavy (větší prsa a zadeček) jsou právě u tohoto typu tance neodmyslitelnou výhodou a proto stále více žen volí tento druh tanců. Oproti tomu třeba latinsko-americké tance jsou, dalo by se říci pouze pro štíhlé ženy, nebo už jste někdy viděly v tanečních soutěžích ve standardních tancích a latinsko-amerických tancích nějakou silnější ženu? Já tedy ne!

Ale za to soutěže v orientálních tancích jsou plnoštíhlých žen plny. Naše ženy jsou v břišních tancích již tak pokročilé, že hravě strčí do kapsy i nejednu arabskou tanečnici. A co nás na tom orientu tolik láká?

Je to totiž pro nás velmi tajemné a vše tajemné je přitažlivé a okouzlující, líbí se nám pomyšlení, že bychom dokázaly tancovat tak, že by se divákům tajil úžasem dech a muži by nás hltali pohledem. Představte si, že umíte tančit v rytmu podmanivé orientální hudby a na sobě máte překrásný oslnivý orientální kostým, který jen podtrhuje vaše ženské křivky a jste celá ozdobená lesklou bižuterii (kterou byste si jinak na sebe neměla odvahu vzít, ale zde je to zapotřebí). Není to krásná představa? A úžasné je, že není nijak bláznivá, tisíce žen v České republice si takto plní svůj sen v kterémkoliv věku a začíná navštěvovat kurzy břišních tanců, anebo se samy vzdělávají doma za pomoci naučných DVD. Aby mohly takto ladně a svůdně zatančit třeba jen doma svému muži anebo třeba jen sama sobě pro radost před zrcadlem a zvýšily si tak své sebevědomí.

A nejenom to, je dokázáno, že břišní tance jsou prospěšné také pro naše zdraví! Intenzivně se cvičí pánví, tudíž se tím posiluje celé pánevní dno – což je důležité především pro ženy po porodu. Tím zároveň pomáhá k úpravě menstruačních i klimakterických problémů. Dále pomáhá správnému držení těla, zpevňuje páteř, pomáhá vytvarovat a zpevnit ženskou postavu a zúžit pas. A navíc se můžete při poslechu hudby krásně odreagovat, vypnout a nemyslet na nic, vnímat jen rytmus a své pohyby. Po pár lekcích uvidíte, že to není těžké, jde to samo a doma se cítíte jako znovu zrozená, krásná a sebevědomá. Tancovat je možné také v průběhu těhotenství a pomůže Vám především po porodu – vrátit se zpět do formy, zatáhnout uvolněné bříško a znovu zpevnit celé pánevní dno.

Výsledný efekt Vašeho tance a to jak se při něm budete cítit, však podtrhne především oblečení, které máte při tanci na sobě. I na taneční kurzy je dobré být vybavená a na začátek mít alespoň jeden penízkový šátek, dlouhé zvonové kalhoty anebo širokou sukni až po zem a krátké bolerko či velmi úzký dlouhý top. Vše by mělo být přiléhavé, aby mohla lektorka vidět Vaše pohyby při tanci a kontrolovat zda vše děláte správně.

IMIX e-shop, je orientální obchod, který se zabývá prodejem orientálního zboží (nejen pro břišní tanečnice) již od roku 2009. Máme největší sortiment zboží a rádi Vám s výběrem poradíme.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.