Proč dát přednost keramickému dřezu do vaší kuchyně, když si nevíte rady. Jak se o něj starat a kolik vás bude stát? Jeho vzhled Vás nadchne!

Proč dát přednost keramickému dřezu do vaší kuchyně, když si nevíte rady. Jak se o něj starat a kolik vás bude stát? Jeho vzhled Vás nadchne!

Pokud přemýšlíte nad tím, proč dát přednost keramickému dřezu, tak se zde dozvíte užitečné informace, které se vám budou hodit pro správný výběr, abyste nevybrali špatně. Možná, že se právě rozhodujete nad tím, jaký dřez vybrat do vaší kuchyně. Pokud vás zaujal tento typ, měli byste si promyslet, jak bude využíván. Dočtete se zde výhody a nevýhody a možná, že po přečtení tohoto článku si ujasníte, jak přesně chcete, aby váš dřez vypadal.

 

Proč zvolit keramický dřez – snad kvůli jeho kvalitě?

Do kuchyně si můžeme pořídit dřez nerezový, plastový granitový, z umělého kamene nebo keramiky. Jelikož je keramika dražší variantou, uvedeme si její výhody. V dnešní době ještě nejsou tak často k vidění v domácnostech, jelikož lidé se snaží šetřit peníze. Nejčastěji je můžeme vidět v moderních domech/bytech, které jsou nově zrekonstruované. Díky tomu, že je tento typ dražší, tak od něj můžeme očekávat kvalitu.

Pevná konstrukce je odolná proti vysokým teplotám.

Tento druh je vyráběn při teplotách vyšších než 1200 °C, takže mají výborné vlastnosti.

Můžeme si uvést například odolnost proti nárazu a chemická odolnost.

Díky tomu, že je vypalován při takto vysokých teplotách, tak je možné na něj pokládat horké nádobí jako je pánev či hrnec.

 • Nenáročné na údržbu
 • Nezachycují se na něm nečistoty a pachy
 • Odolné vůči vysokým teplotám
 • Elegance a styl
 • Odolnost vůči nárazům
 • Vysoká životnost

 

Vzhled, který nadchne

Díky tomu, že design není nijak omezen, tak si můžete vybrat přesně podle vašich představ.

 

4 Tvary, které si můžete pořídit

 • Rohové
 • Kulaté
 • Hranaté
 • Dvojdřezy

 

Barva, kterou si můžete zvolit?

Jelikož povrch umožňuje vybrat si barvu podle vašeho gusta, tak máte opravdu veliký výběr. Můžete si tedy tento kuchyňský doplněk sladit podle vašeho stylu. Sladit jej můžete se stylem kuchyně. Pokud máte retro kuchyň, tak si můžete pořídit kruhový. Jestliže jste spíše na eleganci, tak se vám hodí rohový nebo hranatý. Díky tomu, že jsou lidé při výběru barvy neomezení, tak se tento typ stal velice oblíbeným u jedinců, kteří si vše rádi sladí do posledního detailu.

 

S odkapávačem nebo bez odkapávače

Pokud se řadíte mezi ty lidi, kteří nejsou zastáncem myčky a myjete nádobí ručně, tak je pro vás velice vhodný odkapávač.

Jedná se o prostor, na který můžete odkládat umyté nádobí, zeleninu a ovoce, které máte v plánu omývat a krájet. Zkrátka zde můžete odložit cokoliv s čím budete manipulovat za pomocí vody.

Pokud doma vlastníte myčku, tak se vám více bude hodit typ bez odkapávače.

 

3 Kroky ke snadné péči

Abyste udrželi celkovou čistotu, kvalitu a hezký vzhled, je potřeba o něj pečovat. Jelikož tento typ není na údržbu složitý, uvedeme si pouze 3 věci, které bychom měli dodržovat.

 1. Pokud si jej pořídíte v bílé barvě, neuvidíte stopy vodního kamene. Čistit není potřeba často, stačí občas otřít hadříkem.
 2. Dávejte pozor, aby vám do něj nespadlo něco těžkého. Samozřejmě není nerozbitný a mohlo by se stát, že pokud by vám do něj spadla nějaká těžší věc, tak by mohl prasknout.
 3. K důkladnějšímu vyčištění můžete použít stejný přípravek, který používáte na umyvadlo v koupelně nebo na vanu.

 

Cena a dostupnost

Jelikož se jedná o velice kvalitní doplněk do domácnosti, tak se od toho odvíjí i jeho cena. Některé luxusní typy se mohou vyšplhat až k deseti tisícům. Záleží na tom, jak velký si jej budete přát, jaký bude mít tvar a také barvu. Vše záleží na vašem přání. Nesmíte zapomenout na to, že si k němu musíte pořídit ještě baterii, kterou si můžete také vybrat podle vašeho stylu.

Nyní už víte, jakou kvalitu obnáší tento dřez, jaké jsou jeho tvarové možnosti a jak o něj pečovat, a tak by pro vás nemělo být problémem si vybrat ten správný pro vás a vaši kuchyň. V obchodě byste už nemuseli tápat po tom, který druh materiálu je nejkvalitnější.

A co si vy myslíte o tomto druhu dřezu? Myslíte si, že je lepší vsadit na tento materiál nebo spíše zvolit jiný? Má podle vás cenu kupovat si takto drahé kuchyňské vybavení nebo raději vybrat jiné? Neváhejte nám do komentářů napsat váš názor!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.