Probuďte v sobě gentlemana

Muži na rozdíl od žen módu a oblékání vždy řešili o poznání méně. Naštěstí už dnes není žádnou výjimkou, když se i muž snaží vypadat dobře a na svůj vzhled dbá. Není důležité, zda se kloní ke sportovní, nebo naopak elegantní módě, jeden kousek oděvu by se měl nacházet v každém šatníku, a to kabát.

Probuďte v sobě gentlemana

Šaty dělají člověka

Jak již bylo řečeno, muži odívání nevěnují tolik pozornosti, co ženy. Stále ještě se najdou tací, co se domnívají, že by mohli vypadat zženštile, kdyby v obchodě strávili více než deset minut, nedejbůh aby si nějaké oblečení před zaplacením zkoušeli. Tento názor je ale přežitek, zvlášť v době, kdy více než kdy jindy platí, že šaty dělají člověka. To, jak se oblékáme, češeme, voníme, utváří celkový dojem, podle kterého si na nás ostatní mohou utvořit obrázek. A co je hlavní, upravenost a čistota nikdy nevyjdou z módy. Mějme na mysli, že právě náš vzhled je jediný viditelný odraz naší osobnosti, jakým se můžeme prezentovat.

 

Kabát do každého šatníku

Ať už nám pracovní povinnost velí nosit obleky, anebo jsme nejčastěji oděni v džínech, na eleganci bychom zapomínat neměli. Mnoho mužů však elegantní kabát začne postrádat až u příležitosti plesu, návštěvy divadla, anebo pohřbu. Proč tomu tak ale je? Není to přeci jen škoda? Pánský kabát je bez nejmenších pochybností nadčasovým kouskem, co sluší každému, bez ohledu na věk, výšku či váhu. Pod pojmem kabát si již dávno nemusíme představovat něco velkého, černého, těžkého a neforemného. Naopak se právě pánský kabát může stát dokonalým doplňkem našeho stylu, a to například pokud sáhneme po moderním slim fit střihu, který zdůrazní klady mužské postavy. Abychom z hlavy vyhnali zažité předsudky o pohřebním oblečení, můžeme vybírat mimo klasické černé barvy i z odstínů béžové či šedé. A jako bonus nám bude teplo, což mnohdy u moderních kousků, jako je parka, nehrozí.

Pořiďme si kabát, pojďme vrátit do ulic gentlemany.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.