Pro jakou zimní zahradu se rozhodnout

Na samotném počátku výběru zimní zahrady se dostáváme před důležitou otázku přesně charakterizované volby zahrady s ohledem na využívání vytvořeného prostoru.

Pro jakou zimní zahradu se rozhodnout

Nejzákladnějším rozdělením se pak stává sezónní nebo celoroční zimní zahrada. Sezónní zahrada je vhodná pro všechny uživatele hledající optimální řešení k vytvoření obstojného zázemí k posezení s přáteli pod širým nebem v bezprostředním kontaktu s přírodou. Jedná se o dokonalou nevytápěnou zimní zahradu, která ve většině případů stojí kousek od nemovitosti nebo tvoří unikátní terasu.

Celoroční zimní zahrada naopak svou přímou návazností na konstrukční řešení domu rozšiřuje užitnou plochu a předesílá mnohem zajímavější možnosti. Zásadním rozdílem mezi těmito dvěma skupinami je tedy způsob využívání. Chcete mít svou zimní zahradu k dispozici celý rok, nebo vám stačí jen teplejší dny?

Pro jaký materiál se rozhodnout

Zimní zahrada se nejčastěji zhotovuje z plastu, dřeva nebo hliníku. Podívejme se na hlavní přednosti jednotlivých materiálů.

Plastová konstrukce – plastová konstrukce zimní zahrady pro navýšení celkové odolnosti vyztužena ocelovými profily. Hlavní výhodou této volby je především nízká pořizovací cena a naprosto nulová údržba.

Dřevěná konstrukce – dřevěná konstrukce je tvořena z lepených hranolů a pokud se podíváme na nejmodernější řešení, bývají lehké a o poznání náročnější na údržbu. Konstrukce má však dlouhou životnost a rozhodně zajímavější design.

Hliníková konstrukce – hliníková konstrukce patří k nejoblíbenějším vůbec. Má skvělou materiálovou stálost a vyniká ve své subtilnosti. Hliník není náročný na údržbu a je navíc vhodný do míst se zvýšenou vlhkostí.

Pokud si nejste jisti volbou materiálu či typem zimní zahrady, navštivte internetové stránky na adrese www.hobbytec.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.