Právě nyní nastal ideální čas k zazimování bazénu. Jak na to?

Právě nyní nastal ideální čas k zazimování bazénu. Jak na to?

Zazimování je pro každého majitele zahradního bazénu u rodinného domu podzimní povinností. Díky správně provedenému procesu zazimování udržíte optimální kvalitu zbytkového objemu bazénové vody přes celou zimu až do jara. K tomuto procesu by nemělo docházet ani brzo, ani pozdě. Jsou stanoveny podmínky, za kterých se má provádět zazimování domácích zahradních bazénů tak, aby bylo dosaženo maximálního účinku. A ideální čas je právě nyní.

 

 

Proč právě nyní? Vše závisí na počasí.

Zazimování bazénů je proces, který se neřídí kalendářem, ale je závislý na aktuálním počasí. Začátek listopadu je vhodný letos, ale v příštím roce ta pravá chvíle může nastat mnohem dříve, nebo naopak později. Proces zazimování by měl být proveden rozhodně předtím, než venkovní teploty začnou v noci výrazně klesat k bodu mrazu. Teplota bazénové vody v domácím zahradním bazénu by měla být maximálně 10°C. Právě tehdy je ideální čas, kdy začít s přípravou bazénu na zimu. Letos takové podmínky nastávají právě nyní.

 

800x800 bazen univerz pl2 

 

Zazimování bazénu znamená mnohem více, než jen nalití zazimovače

Proces zazimování bazénů si bohužel mnoho vlastníků bazénů představuje velmi jednoduše. Myslí si, že do bazénu stačí nalít zazimovač, který se o vše postará. Zazimovač samozřejmě hraje při zazimování zásadní roli, ale rozhodně ne jedinou. Jeho funkcí je udržení optimální kvality bazénové vody přes celou zimu tak, aby na jaře nebylo zapotřebí její složité čištění nebo dokonce výměna. Kvalitám zazimovačů je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Pokud máte problémy s vysokou tvrdostí bazénové vody, doporučujeme použít Zazimovač Gold značky PWS, který je přímo určen pro bazénovou vodu s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, protože spolehlivě zabraňuje tvorbě anorganických inkrustů a udrží vodu ve stabilní kvalitě po celou zimu.

 

 

Naposledy vyčistit, přefiltrovat a upustit hladinu

Bazénová voda musí být před zazimováním v dokonalé kondici. To znamená, že by měla být maximálně čistá, s odpovídající hodnotou pH a správnou koncentrací aktivního chloru. K úpravě bazénové vody je možné využít přípravky bazénové chemie PWS. Produkty značky PWS se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivou účinností.  Po finální úpravě bazénové vody odpojte bazénovou filtraci a hladinu vodu odpusťte přibližně 10 cm pod skimmer. Bazénovou technologii včetně filtrační jednotky dobře chraňte před případným poškozením, ke kterému může dojít vlivem nepříznivého zimního počasí. Pak už jen stačí domácí bazén překrýt zazimovací plachtou a je hotovo.

 

 

Pokud hledáte kvalitní bazénovou chemii zazimování domácího zahradního bazénu, můžete vybírat z nabídky značky PWS na stránkách www.eshop.techneco.eu
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.