Pořádek v dílně? Vezměte to z gruntu

Dílna je pro domácího kutila takovým malým rájem, časem se však její vybavení začne rozrůstat do skutečně nepřehlédnutelných rozměrů, a vy pak mnohem více času strávíte hledáním důležitých maličkostí než samotnou tvůrčí činností. A co s tím?

Pořádek v dílně? Vezměte to z gruntu

Řešením rozhodně není nákup dalších dílenských kufříků či šuplíků, které budou stejně za pár dní opět přetékat množstvím šroubováků, hmoždinek a vrutů. Chce to něco mnohem trvalejšího a přehlednějšího.

Odborné příručky v tomto bodě obvykle radí pověsit. Ale co když to nejde? Ne každá dílna disponuje vhodnými stěnami, a navíc neustálé vyvrtávání nových otvorů není zrovna legrace. Navíc se vám snadno může stát, že držáky na šroubováky umístíte přesně tam, kde by se vám spíš hodily háčky na gola klíče, které ve skutečnosti používáte mnohem častěji. My vám tedy říkáme postavte to, ale stylově a především přehledně.

 

Stojany, regály a skříně pro všechny kutily

Pohodlně se do nich vejde absolutně vše od nářadí, přes barvy a laky až po rozpracované výrobky. Jsou přehledné, praktické odolné a pevné – ano, mluvíme o policových regálech. Kovové regály jsou vhodné všude tam, kde je třeba počítat s větším zatížením nebo střídajícími se teplotami. Plastové regály jsou nenahraditelné v místech s větší vlhkostí a odolají všem nepříznivým podmínkám. Dřevěné regály jsou finančně dostupnější, vypadají designově o něco lépe a navíc si je můžete upravit podle svých představ třeba namořením nebo rovnou přetřením na oblíbenou barvu. Hodí se spíše do domácích dílen, v garáži či sklepě bývá jejich trvanlivost výrazně kratší. Všechny regály můžete pro větší stabilitu ukotvit ke zdi a v neposlední řadě umožňují i tvorbu praktických regálových soustav.

Pro uložení „drobného dílenského nepořádku“ pak velmi oceníte především regály opatřené plastovými boxy nejrůznějších velikostí. Plastové boxy jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje. Neomezují vás svými užitnými rozměry jako šuplíky. Jednoduše je celé vytáhnete na stůl a najdete, co je třeba. Není třeba je kompletně vysypat jako jejich zásuvkové bratříčky.

Náš tip: Vybavení dílny v podobě stojanů, regálů a skříní s boxy může posloužit i jako šikovný dárek. Každý kutil ho zaručeně ocení. A jak vybrat ten správný? O rozdílu v materiálech jsme už psali a velikost zjistíte jednoduše tím, že do dílny nahlédnete a a obsahově určíte množství pomůcek a nářadí, které by potřebovalo uložit a srovnat. Odhad však doporučujeme vždy alespoň 0 20% zaokrouhlit, vybavení domácího kutila se totiž zpravidla rozrůstá doslova kosmickou rychlostí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.