Polštáře, které hned tak neslehnou

Polštáře se podílí na výsledné kvalitě vašeho spánku velmi významnou měrou. Ne nadarmo je každé ráno naše babičky naklepávaly ve snaze vrátit jim jejich původní příjemný tvar. Dnes je naštěstí náš trh mnohem bohatší a kromě v mnoha ohledech nepraktického husího peří si můžeme vybrat z celé řady materiálů, které plně vyhoví požadavkům a nárokům moderní doby. Velmi dobrou volbou jsou například polštáře z dutých kuličkových vláken.

Polštáře, které hned tak neslehnou

Duté vlákno je malým technologickým zázrakem. Jde o syntetický materiál z polyesteru, jehož největšími výhodami jsou nízká hmotnost a vynikající tvarová paměť. Jinými slovy – polštář se během dne pomalu vrátí do původního stavu a večer bude znovu připraven přijmout s maximálním komfortem unaveného spáče.

Dutost kuličkových vláken zajišťuje vynikající izolaci. Oceníte jejich vynikající absorpční vlastnosti, které se postarají o příjemné a suché klima po celou dobu spánku. Díky praktickému provedení se zipovým uzávěrem (do polštářů se používají malé kuličky) lze snadno měnit objem polštáře podle aktuální potřeby.

 

Jak vybrat správný polštář z dutých kuličkových vláken?

Hned na úvod bychom vás chtěli varovat před podezřele výhodnými slevovými akcemi v nejrůznějších supermarketech. Do nich se totiž často dostávají nekvalitně provedené výrobky, které se o váš spokojený spánek rozhodně nepostarají.

Kuličkové duté vlákno tvoří totiž jen výplň polštáře, samotný korpus je vyroben z povrchové tkaniny a termicky propojeného dutého vlákna, zlepšující vlastnosti hotového výrobku. Duté a termicky propojené vlákno by se však nikdy neměly dostat do kontaktu, jinak začne postupně docházet k jejich spojování a rozvolňování, což nikdy není dobře. Hledejte proto polštáře opatřené ještě vnitřní ochrannou vrstvou z netkané textilie.

Přesně takové nabízí například ryze český výrobce přikrývek, polštářů, povlečení a dalších doplňků do ložnice Kvalitex.cz. A vybrat si můžete hned z několika typů.

Nejlevnější ale stále velmi kvalitní polštáře z dutého kuličkového vlákna nesou označení STANDARD  podle použitého druhu výplňového kuličkového dutého vlákna. Vyrábí se se zipovým uzávěrem pro snadnou výměnu nebo doplnění výplně.

Pro náročné zákazníky je určena typová řada LUXUS PLUS se speciálním kuličkovým dutým vláknem UNICO původem z Německa, které patří ve své kategorii k absolutní špičce. K dostání je provedení se zipem i bez.

A zapomenout nesmíme ani na speciality. Polštáře s označením AntiStress s karbonovými vlákny omezují vznik statické elektřiny při kontaktu povlečení a povrchu polštáře. Polštáře ALOE VERA pak potěší své uživatele šetrnější péčí o pokožku i výrazným antialergickým působením.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.