Pěstovat kanadské borůvky není nic složitého! Jak na to?

Pěstovat kanadské borůvky není nic složitého! Jak na to?

Pokud máte rádi lahodnou chuť borůvek, potom i vám jistě vadí, že jsou tak malinké. Pokud vyrazíte do lesa na sběr, budete se zde pravděpodobně hodiny krčit a výsledem vaší dřiny bude třeba jen miska borůvek. Moc dobré vyhlídky to nejsou, že? Tak proč to dělat! I vy si přece můžete na vaši zahradu nebo i na balkon pořídit skvělé kanadské borůvky. Chutnají ještě lépe než ty klasické a jsou o dost větší! Jak je pěstovat? Čtěte dále.

 

Proč jsou kanadské borůvky lepší?

Kanadské borůvky mají oproti těm klasickým celou řadu výhod. Jedná se totiž o keř, který dokáže plodit velkou dávku plodů, takže si borůvky můžete užívat hodně dlouho. Jsou také velké, žádné mini nenajdete. Vzhledem k tomu, že plody rostou na keři, nemusíte se také při jejich sběru plazit po kolenou. Navíc mají plnou chuť, kterou si zamilujete. Mezi nejpopulárnější odrůdy patří Obří borůvka KANADSKÁ, která plodí velké množství borůvek v hroznech.

 

  

 

Pěstování kanadské borůvky není nic složitého

Mít na zahradě plodící keř kanadské borůvky opravdu není nic složitého. Stačí rostlině připravit ideální podmínky a potom už půjde vše skoro samo. Pokud chcete uspět, musíte borůvce připravit kyselou půdu a dostatek vody. Pokud budete borůvku pěstovat na zahradě, připravte pro zasazení keře jámu o velikosti 0,5 x 0,5 x 0,5 m, jámu vyložte fólií, do které udělejte několik malých dírek. Takto připravenou jámu zasypte rašelinou, přidat můžete i kvalitní kompost či hnůj. Potom už stačí zasadit borůvku a řádně zalít. První dva roky není třeba borůvku hnojit. Postupem času jí dopřejte hnojivo pro kyselomilné rostliny, nebo speciální hnojivo na borůvky. Kyselost půdy (PH) by se mělo držet okolo hodnoty 4,5. Nutná je také pravidelná zálivka. Jestliže tyto jednoduché zásady dodržíte, borůvka bude rychle růst a brzy se vám odmění velkým množstvím lahodných borůvek. Borůvky se dají pěstovat i v nádobě – můžete ji tedy mít na balkoně či na terase. V tomto případě jsou kladeny stejné nároky na hnojivo a platí, že čím větší nádoba (tedy více prostoru pro rostlinu), tím větší úroda.

Skvělé je, že odrůda Obří borůvka KANADSKÁ je velmi odolná, takže je možné ji pěstovat i v oblastech do 800 m nad mořem.

 

Více informací o pěstování borůvek a místo, kde je můžete koupit najdete na adrese www.zahradnictvikruh.cz
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.