Nejen svému dítěti darujte k narození dukát

Nejen svému dítěti darujte k narození dukát

Čekáte přírůstek do rodiny, ať už váš vlastní, nebo někoho jiného, a netušíte, čím ho při jeho vstupu do života obdarovat? Možností je samozřejmě spousta. Jestli ale chcete být originálnější než ostatní, rozhodně čtěte dál. Máme tip na dokonalý dárek s dlouholetou tradicí, který určitě nikdo jiný nevymyslí.

Možností dárků pro miminka je spousta v závislosti na tom, kolik peněz plánujete utratit. Určitě potěší každá drobnost do výbavy, především oblečení a hračky. Kmotr dítěte či rodiče ale často chtějí darovat něco, co má větší hodnotu a co by dítě ocenilo i v době, kdy vyroste. A přesně proto můžete pořídit zlatý dukát.

 

Zlaťáky do kolébky mají dlouhou tradici

Víte, že tento zvyk se kdysi držel v českých krajích? Rodiče dávali do kolébek nově narozených zlaté dukáty, aby jim tak zajistili život v hojnosti. Šlo spíš o symboliku, nikoliv samotnou hodnotu mince. Chudé rodiny dávaly všem dětem do kolébky jeden a ten samý zlaťák.

V historii však můžeme jít ještě hlouběji. Co nesli do Nazareta tři králové? Myrhu, kadidlo a zlato. Vždy bylo považováno za symbol bohatství a každé miminko si aspoň symbolický kousek tohoto drahého kovu zaslouží.

 

Zlatý dukát neslouží jen na památku

Dukát je především krásnou vzpomínkou. Pražská mincovna vydává několik typů. Najdete na nich motivy miminka, peřinky, dudlíku či čápa, který je nejprodávanější. Vyražený je na nich i rok narození, nicméně dukáty se dají sehnat spoustu let zpátky, kdybyste dodatečně chtěli obdarovat ještě druhého sourozence.

Dále Pražská mincovna vydává medaile se jménem dítěte, znamením zvěrokruhu a ryzím přáním. Tyto medaile jsou stříbrné.

Je tedy jen na vás, kolik chcete do památky pro novorozence investovat. Jedno je ale jisté. Hodnota zlata i stříbra dlouhodobě stále roste, takže váš dárek může jednoho dne posloužit i v případě finanční nouze. Možná ale dítěti bude líto jej prodat, bude jej opatrovat jako oko v hlavě a jednou předá svým potomkům. Vámi darovaný dukát se stane rodinným bohatstvím.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.