Historii náramků máme stejně tak jako u jiných šperků doloženou již z doby paleolitu (starší doba kamenná). Je zajímavé, že v takových dobách nosili náramky jako první muži a až později se jimi začali zdobit i ženy.

Tehdy se náramky vyráběli výhradně z přírodních materiálů jako byly kosti, kůže, dřevo. Až o mnoho let později se začali v Egyptě či Řecku vyrábět z drahých kovů a zdobit drahokamy. Prvotně sloužili především jako ochrana před kouzli, prezentovali postavení ve společnosti, bohatství nebo počet manželek.

 

Současnost

V dnešní době máme zlaté náramky,stříbrné náramky,náramky z bílého zlata a spousty jiných materiálů jako jsou plast, silikon, chirurgická ocel, sklo, atd. Chcete-li si zvolit to nejlepší co se kvality týče, sáhněte po zlatu.

Zlaté náramky z kvalitního 14-ti karátového zlata vám vydrží po dlouhé roky. Žluté zlato se krásně kombinuje s čirými zirkony, nebo smaragdy a rubíny. Bílé zlato zase rozsvítí smaragdy nebo akvamaríny. Záleží jak silný, nebo jak zdobný náramek chcete. Jednoduché řetízkové náramky také udělají velkou parádu.

 

Několik nejpoužívanějších druhů

Jemné, ale zároveň velmi pevné jsou náramky typu ankr. Jednotlivá očka do sebe zapadají a jsou stejně veliká. Velmi podobný typ náramku je také pancr, který je často k vidění u náramků z bílého zlata. Je to tzv. plochý typ náramku.

Nádherná a propracovaná královská vazba je především používaná pro stříbrné náramky. U zlatých není tak často k vidění, protože cena by byla velmi vysoká. Figaro je typ, z kterého se vyrábí masivní pánské stříbrné náramky. Skládají se z jednoho většího očka spojeného třemi menšími.

Krásné jsou např. náramky z bílého zlata na jemném řetízku, zdobené vybrušovanými kuličkami. Vybírat je opravdu z čeho. Řetízkové náramky zdobené nekonečnem, srdíčky nebo jinými tvary, jsou k dostání v každém dobrém zlatnictví.

 

Tip na závěr

Náramek vždy byl a bude skvělým doplňkem. A jaké náramky nosit? Vy by jste především měla nosit ty, které se líbí vám, které umí fantasticky doplnit váš outfit, ty které se skvěle hodí k vašemu novému laku na nehty, i takové, které vám zlepší náladu vždy, když se na ně podíváte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno