Nadchněte své děti pro školu

Nadchněte své děti pro školu
Malí předškoláci potřebují trochu popostrčit. I když se většina z nich do první třídy těší, někteří „kolegové“ ze školky je mohou pěkně postrašit. Že ve škole žerou děti a že učitelé jsou zlí – to už jste možná od svých ratolestí zaslechli. A v tu chvíli je řada na vás, abyste pokřivený pohled na školu změnili k lepšímu.

 

Společné rozhodování
Je skvělé, když vezmete své děti na nákupy. Školní potřeby vybírejte společně. Dítě získá ke školním věcem mnohem lepší vztah a bude se i víc těšit. Vyprávějte jim, jak budou moct malovat pastelkami, jak se naučí psát kuličkovým perem a jaké další zábavné školní potřeby je čekají. A tak i školní aktovky budou vaše malé ratolesti těšit mnohem víc, když si je vyberou sami. Vy jen dohlédněte na to, aby školní tašky splňovaly tyto parametry:

 

 

  • Batohy mají v první řadě vyhovovat svou velikostí. Mějte na paměti, že děti v tašce budou tahat těžké učebnice, velký penál s pastelkami a někdy i školní potřeby na výtvarnou výchovu.
  •  

  • A jestliže jsme už zmínili těžké učebnice a sešity, dohlédněte, aby vámi vybrané školní aktovky měly vyztužená záda a široké polstrované popruhy. Díky správným parametrům školní tašky vaše dítě ochráníte před problémy s páteří.
  •  

  • Bezpečí dětí až na prvním místě! Reflexní odrazky a další bezpečnostní elementy zaručí, že bude malý školák vidět i za zhoršených podmínek viditelnosti. Všechny batohy pro prvňáčky by tyto doplňky neměly postrádat.

Design nechte na dětech. Ti jsou na to odborníci. Koneckonců, pokud se jim za dva roky jejich batoh znelíbí, stejně budete muset kupovat nový, protože počet předmětů a tedy i učebnic se bude jen zvyšovat a na pořadu budou pořádné batohy !

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.