Na Špičáku jsou skvělé podmínky, lyžuje se na metru prašanu. Všechny sjezdovky v provozu a od pátku navíc otevřen snowpark

V sobotu 26.1. se tady testují lyže pod dohledem J.A.Duchoslava

Na Špičáku jsou skvělé podmínky, lyžuje se na metru prašanu. Všechny sjezdovky v provozu a od pátku navíc otevřen snowpark

Špičák, Železná Ruda, 24.1.2019. Metr prašanu (a v některý místech ještě o půl metru více) leží na všech sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák. „Podmínky na lyžování jsou v těchto dnech skvělé. Tratě vydrží až do ukončení provozu v 16 hodin téměř neporušené a v pracovních dnech týdne se lyžuje zcela bez front. O víkendu se pak čeká pouze na lanovku v řádu několik minut,“ říká ředitel areálu Vladimír Kasík. Nastávající víkend je také posledním před startem pololetních či jarních prázdnin, kdy se počty lyžařů v zimních střediscích zvyšují.

Od pátku 25.1. se také poprvé v letošní zimní sezoně otevře snowpark Freestyle Area Špičák na sjezdovce Lubák. Od začátku tohoto týdne tady připravovali všechny prvky a překážky specialisté na stavbu snowparků ze společnosti Freestyle Area. Nepůjde o nijak těžké ani příliš náročné úseky pro ryzí specialisty, ale možnost zpestřit si lyžování jízdou po různých vlnách, railech či hranách.

„ Letos jsme jej postavili pro začátečníky, takže začíná základní vlnou a jednoduchými boxy, pak následuje rail a zakončen je cornerem,“ popisuje jeho skladbu Michal Ritter z Freestyle Area, který snowpark ve spolupráci s rolbaři na Špičáku několik dnů stavěl do finální podoby (viz foto v příloze).

V sobotu 26.1. se na šumavském Špičáku objeví Jan Antonín Duchoslav (alias Viki Cabadaj ze Sněženek a machrů), který bude zájemcům radit při výběru správných lyží. V areálu se budou zdarma testovat lyžařské novinky zimní sezony 2018/19 (v rámci akce Rossignol Demo Tour & Big Test Dynastar). Připraveno je více než 100 párů lyží různé délky na slalom i obří slalom. Součástí akce je také doprovodný program pro děti se spoustou soutěží a zajímavé ceny.

Nastávající sobotu i neděli (26.-27.1.) může veřejnost využívat všechny tratě v areálu bez omezení.

Další aktuální info na www.spicak.cz
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.