Rady jak doplnit prostor kolem zahradního domku

Rady jak doplnit prostor kolem zahradního domku

Během výstavby zahradního domku byste neměli zapomínat ani na množství důležitých detailů, které je třeba před zahájením stavby zohlednit. Kromě velikosti domku, rozměrů nebo materiálu střechy, myslete také na vnější prostředí a okolí. Máme pro vás pár bodů, které můžete brát za inspiraci při plánování svého vlastního zahradního domku.

 

Nezapomeňte na ukotvení zahradní stavby

Nepříznivé počasí nebo sníh by mohlo výrazně poškodit zahradní domky, které nejsou řádně a pevně ukotveny. Sníh by mohl zatížit střechu, ve které by se mohly později objevit trhliny nebo nedokonalosti. Velkou hrozbu pro zahradní altány také představují časté deště, které mohou zničit pevný materiál a povrch na bláto. Nezapomeňte tedy na řádný podklad pod zahradní domek nebo altán. Ideální je betonová deska. Podklad by měl být vodorovný tak, aby váš altán, domek na nářadí, či chatka byla nejen krásnou, ale i funkční pýchou Vaší zahrady. Podklad může být různého tvaru: kruh, šestiúhelník, čtverec. Pokud byste si nevěděli rady, tak se určitě poraďte se zkušenými odborníky.

 

Bunker, přístřešek nebo pergola

Umíte si představit, že byste měli možnost si vychutnávat posezení se svou rodinou bez svého soukromí? Tak to určitě ne. Boční stěny pro zahradní altány vám zajistí soukromí a pohodlnost, protože oddělují prostor od celého okolí a také ho omezují. Kromě toho vám zajišťují ochranu proti silnému větru a nepříznivým vlivům počasí. Nemusí jít hned o nějaký velký bunkr, klidně vám postačí i nějaký  přístřešek spolu s bočními stěnami. Prostor se tak osvětlí a zvětší. Zahradní altány nebo pergoly vám tak zajistí kousek soukromí i na velké otevřené ploše.

 

Bariéry nebo živý plot

Pro většinu zahradních domků představují dřevěné bariéry nezbytnou součást posezení. Avšak vy si klidně můžete navrhnout například nízký živý plot, který bude v blízkosti zahradního altánku působit vkusně a především čistě přírodně. Můžete se rozhodnout pro popínavé rostliny nebo nějaké dřeviny – na trhu naleznete opravdu veliký výběr.. Pokud je umístíte do okolí celého pozemku, tak ochráníte své soukromí opravdu vkusně a přírodně.

 

Sloupy

Špatným rozhodnutím určitě nebude také ukotvení dřevěných sloupů do kovových konzol, ovšem beton musí sahat do vhodné hloubky, aby mrznoucí pevnina netlačila konzoly nahoru. Čím vyšší budete mít usazené konzoly nad terénem, ​​tím lépe ochráníte dřevěné části před dešťovou vodou. O životnosti rozhoduje také průřez hranolů, z nichž budete mít vybudovanou nosnou konstrukci pro zahradní domky.

 

Dekorace

Pokud máte již ochráněné své soukromí, tak si ho nezapomeňte zpříjemnit i jinak. Jsou různé květinové záhony nebo skalky, které zahradu zútulní. Do popředí se dostává stále modernější přírodní jezírko. Jinými nápady mohou být houpací sítě nebo různé dekorace z přírodních materiálů.

Nechte se inspirovat, fantazii se meze opravdu nekladou!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.