Moje maminka je už opravdu stará a nezvládá již dělat úplně všechny domácí práce sama. Jelikož od ní bydlím opravdu celkem daleko, tak se vídáme spíše sporadicky. Požádala mě, jestli bych ji nezajistila někoho na mytí oken. Slíbila jsem jí, že někoho seženu.
Na internetu jsem se porozhlídla po nějaké profesionální úklidové firmě na mytí oken. Vyjelo mi jich několik, tak jsem je začala porovnávat. Nakonec z nich nejlíp dopadla firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken, čištění fasád Ostrava, která nabízí mytí oken v domácnostech a firmách. Hlavně měla na svých stránkách spoustu kladných hodnocení a spokojených zákazníků, což pro můj výběr bylo důležité.
Na centrále jsem domluvila termín mytí oken a řekla jsem to i své mamince, ať ví, kdy s tím počítat. V dohodnutý čas přijeli pracovníci firmy k mamince domů a obhlídli si dům, aby věděli, kolik oken je čeká. Nejdříve omyli rámy, parapety a kličky a poté se pustili do oken jako takových. Nanesli na ně kvalitní přípravky a setřeli kvalitní gumovou stěrkou. Po důkladném zaschnutí začali skla leštit suchou 100% bavlněnou plenou bez leštících přípravků.
Když jsme se zeptaly proč, odpověděli nám, že právě leštící preparáty způsobují šmouhy a viditelné tahy po leštění na sklech, jelikož se na nich zachytává veškerá špína a pyl. Což jsme nevěděly a tím pádem jsme se přiučily něco nového. Musím říct, že umytým oknům od profesionálů prostě nikdo nemůže konkurovat.
Již teď vím, když bude potřeba umýt okna, vím na koho se obrátit a nebudu muset mít starosti, jak to dopadne. Děkuji za mě i maminku firmě A SERVIS za jejich skvěle odvedenou práci. Jejich služby velmi rády doporučíme dál.
Konečně účinná metoda čištění koberců!
Naší babičce, která bydlí sama v domku na okraji města, necháváme pravidelně čistit koberce. Jenomže najít kvalitní, spolehlivou úklidovou firmu na tuto práci není zas tak lehké. Už se ji tam vystřídaly tři firmy a stále jsme nebyli spokojeni. Především poslední firma byla katastrofa. Sice dojeli ve smluvený termín včas, ne jako předchozí firmy, ale kvalita jejich práce, to bylo něco otřesného. K čištění koberců použili tzv. extrakční metodu, která funguje na principu rychlého vstříknutí chemie do koberce a jejího následného odsátí.

Zní to profesionálně, ale pak mně to bylo vysvětleno. Tím, že se tam chemie vstříkne opravdu jen na chviličku, nedostane se do hloubky, nestačí zapůsobit a koberec se pak kvalitně nevyčistí. A „nejlepší“ na tom bylo to, když koberce uschly, zůstaly na nich fleky a šmouhy. Pomalu jsme přemýšleli, že koberce vyhodíme a necháme babičce zrenovovat podlahy.
Nakonec jsme dostali od sousedky kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., mechanické čištění koberců Ostrava, že je s nimi velice spokojená a že odvádí dobrou práci. Už jsme neměli co ztratit, tak jsme do toho šli.
Už jen první kontakt s firmou byl velice příjemný. Vše nám bylo po telefonu vysvětleno, jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců (zásadně nepoužívají extrakční metodu), ihned s námi domluvili termín a obratem zaslali finanční nabídku. Prostě kompletní servis a perfektní přístup!
V daný termín dojeli přesně na čas, dům si prošli a ihned se pustili do práce. Přivezli s sebou velký kotoučový stroj, pomocí kterého následně začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali, aby se nečistoty dostaly na povrch, koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh.
Jednoduše, rychle a precizně odvedená práce. Za nás jedna velká spokojenost a ještě větší doporučení. A SERVIS LIPKA je spolehlivá a kvalitní firma, která nezklame.


















Dobrý den, paní Macháčková,
děkujeme za kladný komentář. Jsme rádi, když jsou zákazníci s naši prací spokojeni.
S pozdravem a přáním pěkného dne,
Barbora Lelková, centrala@a-servislipka.cz
Nemůžu nic jiného než souhlasit. Nedávno jsem musela řešit podobný problém, protože moje už starší maminka je po operaci a od té doby je dost málo pohyblivá. Takže jsme taky potřebovali vypomoct od někoho s mytím oken a naši známí nám doporučili tuto úklidovou firmu. Okna umyli perkfetkně a měli to rychle hotové, což jsem byla jedině ráda, protože jsem tím u maminky nemusela strávit celé odpoledne hlídáním pracovníků. Ne, že by to bylo potřeba, jsou to všichni seriózní zaměstnanci, ale maminka má vždycky lepší pocit, když tam je někdo s ní, když má v domě řemeslníky a podobně. Takže všem doporučuji!