Mysleli jste, že piercingům odzvonilo? Omyl! Piercing do nosu patří k těm nejoblíbenějším

Mysleli jste, že piercingům odzvonilo? Omyl! Piercing do nosu patří k těm nejoblíbenějším

Propíchnutí části těla a její následné ozdobení šperkem, to je piercing. Místo najde v uších, nose, obočí, jazyku či třeba na bradavkách a genitáliích. Svůj původ má v daleké historii, ale tu nyní nechme spát. Seznamme se s nejpoužívanějšími materiály a tvary piercingů do nosu.

 

V podstatě existují tři možnosti, kam lze piercing do nosu umístit

První, a zároveň nejčastější variantou zdobení nosu je umístit šperk do boční části nosu, do tzv. nosních křídel. Méně známou alternativou je pak propíchnutí horní části nosu, jeho hřbetu. V posledních letech nabývá na popularitě propíchnutí nosní přepážky a umístění ozdoby jakoby do středu nosu. Jde už ale upřímně řečeno o trochu specifický styl zdobení a ne každému obličeji sluší.

 

Měnit piercingy můžete podle nálady

Piercing do nosu to není jen klasický kroužek, jak jej známe. Na výběr jsou další možnosti. Fantazii se meze nekladou, proto i pecičky ve tvaru zvířat, květin a jiných motivů jsou k sehnání velmi snadno. Díky tomu lze jednoduše sladit piercing s celkovým outfitem. Co třeba roztomilá beruška, slon se zdviženým chobotem, případně kroužek osázený barevnými kamínky? Pecky jsou vyráběny jak rovné, tak i zahnuté. Záleží čistě na osobním vkusu každého, jaký typ zvolí s ohledem na bezbolestné zavedení a komfortní nošení ozdůbky v nose.

https://www.sperkyleclay.cz/109-piercing-do-nosu

 

Zdravotně nezávadné materiály jsou základ

Při výběru piercingu do nosu je dobré zaměřit se nejen na celkový design, ale i na materiál, z něhož je vyroben. Obvyklé jsou ozdoby z titanu, oceli, z bílého i žlutého zlata a stříbra. Východiskem pro ozdůbek chtivé alergiky je pak bioplast. Trendem posledních let jsou piercingy doplněné o kamínkové aplikace. O šperk je třeba se adekvátně starat a čistit jej. Postačí mýdlo a voda, k pravidelné dezinfekci poslouží líh.

Nadchla vás představa originální ozdoby v nose? Pak není nic jednoduššího než si vybrat z široké nabídky piercingů a vyrazit do nejbližšího piercingového centra, případně k lékaři, který je schopen vám šperk aplikovat. A pokud si na propíchnutí ještě netroufáte, můžete pro začátek zkusit falešný piercing do nosu – klips.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.