Montované domy a boj s předsudky

V minulosti se montované domy potýkaly s vleklými předsudky vycházející z nedostatečné informovanosti. V USA se tento stavební systém využívá již celá desetiletí, na českém trhu si však své místo hledal velmi dlouho.

Montované domy a boj s předsudky

Aktuálně se nacházíme v době, kdy se montované domy dostávají do stále většího popředí všeobecného zájmu a poskytují všem majitelům skvělé alternativní řešení vedoucí k vybudování bezpečného rodinného zázemí. Nízkoenergetická náročnost staveb je pak další neopomenutelnou výhodou. V porovnání s klasickým zděným domem je ten montovaný o několik kroků napřed.

 

Proč se rozhodnout pro montované domy

Montované domy ze SIP panelů se mohou stavět v jakémkoliv ročním období bez ohledu na klimatické podmínky. Další nespornou výhodou je například i rychlost výstavby, která zkušeným dělníkům nezabere více jak několik týdnů. U zděného domu je zapotřebí počkat na proschnutí, zatímco u montovaných domů se ihned stěhujete a to do hotového. Není tedy třeba čekat na dodělávací interiérové práce.

Montovaný dům se předává s veškerým zázemím od podlahových krytin až po obloženou koupelnu či postavenou kuchyňskou linku. Jedná se tedy o plnohodnotné řešení, kde vás nebude v zabydlení nic limitovat. Při výčtu jednotlivých výhod nesmíme zapomenout na výrazně nižší cenu, která je pro mnohé klienty hlavním důvodem, proč se pro montovaný dům rozhodli.

 

Výhody montovaných domů ze SIP panelů

Montované domy ze SIP panelů nejsou jen obyčejnou konstrukcí bez přidané hodnoty. Právě SIP panely představují moderní technologický pokrok, kde o hmatatelnosti nadstandardních výhod není třeba polemizovat. SIP panely vytvářejí celiství plášť konstrukce i s vnitřními stěnami. Nenaleznete zde žádné zbytečné průduchy nebo negativně vzniklé meziprostory. Při výstavbě tak nevznikají žádné tepelné mosty, které by snižovaly celkové izolační vlastnosti domu. SIP panel je materiálem nehořlavým a odolný vůči škůdcům.

Pokud by vás tyto montované domy zajímali, přejděte na internetové stránky na adrese www.hobbytec.cz
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.