Módní záležitost zvaná cardigan

Módní záležitost zvaná cardigan

O tzv. cardiganech jste už určitě slyšeli, poslední dobou je to snad nejvíce skloňovaný název dámského oblečení vůbec. Pokud nevíte, která bije, jedná se v podstatě o svetřík, který se nosí především kvůli vzhledu, než kvůli tomu, že by vás zahřál. I když samozřejmě záleží na materiálu a tloušťce daného cardiganu, protože zatímco některé poslouží jenom jako přehoz přes ramena, v některých vám bude dobře i během chladných zimních dní. Tak si vyberte ten pravý:

 

Klasický cardigan

Mezi nejčastější cardigany, se kterými se setkáte, patří ty z tenké látky, které střihem sahají zhruba do poloviny stehen. Vypadají velmi elegantně a stylově a vzít si je lze jak ke kalhotám, kraťasům, tak sukni i šatům. Skvěle je lze zkombinovat s čímkoliv, přičemž vyrazit v nich můžete jak na společenské události, tak na kávu s kamarádkou. Stejně dobře vypadají také cadigany z tlustšího materiálu nebo dokonce vlny, které ale v některých případech už mohou vypadat spíše jako doplněk k pyžamu místo županu. Nevýhodou dlouhých cardiganů je jejich nošení během studenějších dní, kdy vyčuhují z bundy. Pokud ale máte kabát, máte vyhráno.

Krátké cardigany alá svetříky

Druhou možností jsou cardigany, které imitují obyčejné svetříky. Jediným rozdílem je, že tyto cardigany nejsou na knoflíky ani na zip, jednoduše je nelze zapnout, na rozdíl od svetrů přes hlavu. Krátké cardigany se oproti těm dlouhým snadno schovají pod krátkou bundu nebo dámský zimní kabát, takže s nimi nemáte žádné starosti. Kromě toho bývají elegantnějšího charakteru, často je uvidíte ve spojení s širokým límcem nebo klopami či dokonce výraznějším řasením nebo v atypickém střihu.

Knoflíkové cardigany

Posledním druhem, na který můžete v obchodě narazit, jsou cardigany s knoflíky, které vypadají jako svetry. Oproti nim jsou ale elegantnější a osobitější, většinou mívají velký výstřih do V, takže ke krku je rozhodně nezapnete. Knoflíků bývá obyčejně kolem pěti, ale není to pravidlem. Knoflíkové cardigany vypadají lépe v kratším střihu, protože když si zapnete delší cardigan s knoflíky, můžete vypadat jako roura. Lepší je tedy i knoflíkové cardigany nosit převážně rozepnuté.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.