Maturitní ples

Maturitní ples patří k těm chvílím, na které se nezapomíná. Představuje důležitý životní mezník, vypovídá totiž o vyspělosti budoucích maturantů a funguje vlastně jako taková předzkouška před samotnou maturitou.

Maturitní ples

Důkladná organizace a příprava

Aby všechno klaplo tak, jak má, je zapotřebí pečlivá organizace a příprava. Většinu úkolů nesou na svých bedrech sami maturanti, kteří se musí postarat o pronájem sálu, zajistit kapelu i moderátora, šerpy, získat od sponzorů dary do tomboly. Chybět nesmí ani předtančení a hlavně bohatý a pestrý program, včetně půlnočního překvapení. Zapomenout nelze ani na dárek pro třídního profesora, který byl při studiu důležitou oporou. Celá realizace je tedy poměrně složitá a zabírá velké množství času. Vyžaduje velkou dávku trpělivosti, tolerance a také umění dělat kompromisy.

 

Žádné módní faux pas

Zanedbat nelze ani dresscode, přijít na ples v riflích je trestuhodné faux pas. Nedá se nic dělat, ale mladí muži musí chtě nechtě do pánského obleku. Ten by měl skvěle padnout – od rukávů přes rameno až po hrudník. Rovněž kalhoty nemohou „plandat“. Budete-li si oděv půjčovat v salonu, upraví vám ho tady na míru. Nebude tedy vadit, když nemáte zrovna konfekční velikost. Outfit je třeba doplnit vhodnou obuví a vysokými černými ponožkami, barevné výstřelky ani obnažený kotník totiž na ples nepatří. Zapomenout nelze ani na kravatu, ideálně jednobarevnou, která by měla končit u spony opasku.

Královna plesu

Slečny maturantky mívají volbu těžší, protože sortiment společenských šatů je velice pestrý a zvolit ty pravé není jen tak. Pravdou však zůstává, že mají podstatně volnější ruce a větší prostor pro seberealizaci než jejich spolužáci. Dlouhé plesové šaty nejsou nutné, minimální délka by však měla dosahovat po kolena. Rozhodněte se, jestli necháte vyniknout nohy nebo dekolt, přece jen není maturitní ples promenádou v plavkách, takže to s odhalováním nepřežeňte. „Odvázat se“ můžete při výběru barev, nemusíte se bát ani pestrých tónů. Šaty by však měly působit slavnostně. Důležitou úlohu rovněž sehrává obuv, nosí se uzavřené lodičky – páskové boty, boty bez podpatků ani na platformě nejsou přípustné. Nezapomeňte také na jednobarevné, tělové punčochy, které jsou povinností každé dámy. Pak už jen zbývá doladit make-up a účes a nic vám nebrání stát se královnou tanečního parketu!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.