Maledivy: Objevte krásy tropického ráje

Pokud milujete cesty za poznáním, ale zároveň nedáte dopustit na porci pořádného odpočinku, budou Maledivy jednou z prvních destinací, kterou vám jakýkoliv zkušený cestovatel milerád doporučí. Vždyť kde jinde najdete tolik přírodních i historických krás na jednom místě?

Maledivy: Objevte krásy tropického ráje

Kdy se vydat na Maledivy?

Od ledna až do konce dubna jsou Maledivy pravým rájem. Za krásným počasím sem jezdí milovníci pláží, nadšenci zapálení pro nádhernou přírodu i zamilované páry, které si chtějí dopřát nefalšovanou luxusní svatbu na pláži v exotických kulisách.

Zájezdy na Maledivy jsou však velmi žádané i v období od července do října, kdy sem míří cestovatelé s maličko napjatějším rozpočtem, kterým nevadí občasné dešťové přeháňky.

 

Proč se vydat právě do tropického ráje Indického oceánu?

Ale jen málokdo jezdí pouze a výhradně na Maledivy. Ty jsou přece jen zaměřeny nejvíce na wellness a dovolenkový luxus bělostných pláží. Mezi velmi oblíbené zájezdy na Maledivy patří ty, které jsou spojeny s krásami Srí Lanky. Vždyť proč i nedopřát pohled na Chrám Buddhova zubu chráněný UNESCEM, projížďku ve sloním safari v Minneriyi nebo se ochudit o návštěvu autentické čajovníkové plantáže se vším všudy?

A jakmile bude vaše touha po poznání a výletech plně uspokojena, uvítají vás Maledivy ve své náručí plné bělostného písku, kokosových palem, příjemných masáží a teplého moře. Můžete se jen tak opalovat a čas od času svěřit své unavené svaly konejšivým vlnám, nebo se po krátkém odpočinku vrhnout třeba na potápění nebo vodní sporty. Co atol, to jiná nabídka služeb od plavby na lodi až po nabídku vynikajících restaurací s místními pokrmy, v jejichž čele stojí mořské plody, chutná zelenina a džusy z čerstvých plodů. Nemusíte se omezovat, protože nabídka má často formu bufetu, z něhož ochutnáte vše, co se vašim očím i jazyku zalíbí.

Abyste Maledivy dokonale poznali, musíte je zkrátka zažít, ochutnat a prohlédnout ze všech možných úhlů. Nechte se zlákat jejich krásami a zažijte dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete!




Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.