Litina zažívá svou renesanci – kde všude se uplatní její kouzlo?

Již od 14. století mají v našich domácnostech a zahradách výrobky z litiny své nezastupitelné místo. Po mírném útlumu v druhé polovině minulého století opět plní představy svých majitelů o kvalitě, dlouhodobé užitnosti a elegantním vzhledu. A navíc jsou v některých ohledech skutečně nenahraditelné.

Litina zažívá svou renesanci – kde všude se uplatní její kouzlo?

Podzimní grilování má litinový půvab

Možná to nevíte, ale litina patří k materiálům, jež skutečně perfektně vedou teplo. I když jí chvíli trvá, než se rozpálí, kontakt s chladným masem ani jinými potravinami ji o sálající sílu rozhodně nepřipraví. Pokrmy grilované na litině tak zůstanou šťavnaté  a plné chuti i vůně.

Kvalitní rošty z litiny nebo designově propracovaná dvířka do udíren se uplatní v zahradních altánech i na terasách. Díky nim vylepšíte své kuchařské umění celou řadou bleskově připravených a chutných pokrmů ze zahradní kuchyně, jimž žádná návštěva neodolá.

 

Staňte se mistrem pomalé kuchyně

Milujete naopak pomalé dušení a dokonalé prolínání chutí a vůní, jaké umí jen s láskou a dostatkem času připravované jídlo? Pak si zamilujete litinové kotlíky a litinové pánve, tak typické třeba pro řeckou nebo španělskou kuchyni. Díky jejich jedinečnému designu se skvěle uplatní i jako netradiční dekorace, pokud je zrovna nebude používat.

U Kamnářství König v e-shopu Kamnarina.cz si můžete vybrat z široké řady litinových doplňků pro dům a zahradu v té nejlepší kvalitě. Dovolí vám vsadit na funkčnost, a zároveň zahrát na strunu nostalgické atmosféry. Při posezení s přáteli vám skvělou službu udělá například udírnové designové topeniště. Příjemné teplo linoucí se z jeho útrob oceníte především v sychravým podzimních dnech, které jinak vystavují sezóně grilování jasnou stopku. S litinou si tenhle báječný čas budete užívat o mnoho déle!

E-shop Kamnarina.cz vám nabídne vše potřebné pro stavbu udíren, zahradních i interiérových krbů, otevřených ohnišť a mnoho dalšího. Vsaďte na dlouholeté zkušensoti profesionálů v oboru a inspirujte se jejich dovednostmi. Je to skutečně jednoduché.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.