Kvalitní víno je přítelem člověka

Kvalitní víno je přítelem člověka

Ještě donedávna byl alkohol, včetně vína, a to i kvalitního vína, považován za nepřítele a zhoubu člověka. Naštěstí se v poslední době ukazuje, že malé množství alkoholu, především kvalitního bílého vína a kvalitního červeného vína, má i svou příznivou tvář. Ukázalo se totiž, že pokud bude člověk konzumovat odpovídající množství kvalitního červeného vína nebo kvalitního bílého vína, nastoupí příznivý faktor v prevenci kardiovaskulárních chorob. A tak můžeme v současné době bez obav a s klidným svědomím hovořit o příznivých účincích pití přiměřeného množství alkoholu, zejména kvalitního vína, na lidské zdraví.

 

Kvalitní víno má pozitivní vliv na lidské zdraví

Již v 18. století William Heberden popsal, jak sklenka kvalitního bílého vína nebo kvalitního červeného vína dokáže tišit bolesti u srdce. Ve 20. století pak již bylo jasně prokázáno, že kvalitní bílá vína a kvalitní červená vína kladně působí přímo na ischemickou chorobu srdeční. Začaly se objevovat informace o pozitivním vztahu mezi pitím kvalitního vína a úmrtnosti na infarkt myokardu. Tyto informace byly následně podpořeny celou řadou výzkumů. Díky tomu se začal měnit i dříve ryze negativní názor na pití alkoholu včetně vína.

 

Přijďte na degustaci vína v Praze

Cílem tohoto článku není nabádat k nadměrné konzumaci alkoholu. Jeho cílem je ukázat, že malé množství kvalitního červeného vína nebo kvalitního bílého vína, jaké nabízí alifea.cz, která vás mimochodem srdečně zve na degustaci vín v Praze, dokáže velmi kladně ovlivnit hypertenzi i diabetes mellitus 2. typu. Neváhejte tedy a přijďte ochutnat například australská vína z australského vinařství Calabria Family. Přijďte 24. října na degustaci vína do Prahy. A neváhejte s objednáním! Kapacita degustace vína v tomto termínu je pouze 12 míst. Pokud to náhodou nestihnete, máte možnost vyrazit v dalších termínech a pustit se do degustace vína kvalitního červeného vína, kvalitního bílého vína – jindy.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.