Krbové vložky s výměníkem řeší teplo i ohřev vody

Krbové vložky s výměníkem řeší teplo i ohřev vody

Zdražování energií vede spoustu lidí k myšlence, jak nejvíce za elektřinu, teplo, potažmo teplou vodu ušetřit. Propojením zdroje tepla s ohřevem vody se zabijí dvě mouchy jednou ranou. Krbové vložky s výměníkem nabízejí za rozumné peníze spoustu užitečných funkcí. Instalace krbu je rychlá, tepelný zdroj lze umístit kamkoliv do bytu či domu – samozřejmě v součinnosti s funkčním komínem. Rozvod tepla je zařízen rozvody a tepelnými radiátory, jež lze v jakémkoliv množství ke krbu připojit. V menších bytech či místnostech leckdy stačí jedny kamna pro vytopení celého interiéru. Nebojte se zeptat se specialistů, kteří vám s rozvržením a finanční investicí, potažmo celkovou roční úsporou poradí.

 

Topení dřevem je ekologické, šetrné k přírodě i peněžence

Vzhledem k tomu, že se blíží konec doby, kdy bylo možné topit uhlím, spousta lidí bude přemýšlet nad variantami, jimiž nahradí stávající kamna na neekologické uhlí a koks. Mezi možnostmi se nachází varianta krbové vložky s výměníkem. Krbová kamna s dvířky mají oproti takzvaným otevřeným krbům vyšší výhřevnost, a pokud jsou ještě propojena s výměníkem, postarají se o vítanou cirkulaci vody, respektive o její ohřev.

Krbové vložky s výměníkem můžete samozřejmě propojit s již fungujícím systémem v interiéru, případně tento systém přizpůsobit novému krbu. Nezáleží, zda máte například podlahové vytápění (případně o něm do budoucna uvažujete), akumulační nádrž či bojler. Každá jednotka jde ke krbu s výměníkem napojit. Nezapomeňte, že právě startuje další (a zřejmě poslední) vlna přidělování dotací pro zájemce o nové či vyměněné šetrné tepelné zdroje. Nepropásněte svou jedinečnou příležitost a zauvažujte nad krbem včas! Odborníci vám poradí i s dokumentací pro případné podání žádosti o dotace na ekologický zdroj tepla.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.