Kouzlo finské sauny

Chcete zvednout náladu, posílit imunitu, pořádně si odpočinout a ještě si prodloužit život? Pak vyrazte do sauny – a nejlépe do té naší na Hadovce.

Kouzlo finské sauny

Její návštěva vám prospěje bez ohledu na roční období, protože máme otevřeno celoročně – v zimě vás prohřeje a zlepší váš spánek, v létě zase zajistí to, že si lépe poradíte s vysokými teplotami a také pomůže v boji proti pocení – zlepší vaši termoregulaci a Vy budete pocení lépe zvládat. Pozitivními účinky se chlubí především finská sauna, která má svůj původ ve Skandinávii. Seveřané díky ní vyzráli na tuhé zimy a nachlazení. To však nejsou jediné důvody, proč na ni nedají dopustit.

 

Uzdravuje

Sauna má spoustu blahodárných účinků na naše zdraví. Funguje jako prevence nemocí, hlavně horních cest dýchacích, kardiovaskulárních chorob a oběhového systému. Posiluje totiž srdce a zlepšuje prokrvení cév. Podle lékařů prospívá pravidelné saunování také dětem, zlepšuje totiž jejich odolnost. Vyhýbat se jí rozhodně nemusí ani ratolesti trpící astmatem či alergiemi – ba naopak, je jim dokonce doporučována. Ostatně v lázních bývá nedílnou součástí léčby. Po dohodě s ošetřujícím lékařem mohou saunu užívat i těhotné. Obě služby – kurz saunování dětí a zvláštní režim pro těhotné si můžete přijít vyzkoušet do naší finské sauny na Hadovce. Máte zde možnost polévání lávových kamenů s bonusem krystalů himálajské soli, která při polevu uvolňuje solnou mlhu, podobně jako u moře.

 

Udrží v kondici

Pravidelné saunování přináší dokonalé fyzické i psychické uvolnění a udržuje tělo i mysl v dobré kondici. Pozitivně působí také na mozek, zvyšuje jeho mentální kapacitu a oživuje nervová vlákna. Klid a ticho, které v saunách panují, zase přispívají k obnovení duševní pohody. Jsou tak ideálním odpočinkem od všudypřítomného stresu. Ale ani příjemné popovídání se zajímavými lidmi (protože ne vždy je v sauně úplné ticho) může přispět k relaxaci.

 

Otužuje

Po odchodu ze sauny by mělo následovat ochlazení. Střídáním horka a chladu se totiž tělo nejlépe otuží a zlepší se elasticita cév. Skok do bazénku je navíc velmi příjemným osvěžením. Pomaleji by měly k ochlazování přistupovat osoby se slabším srdcem.

 

Omladí

Finská sauna funguje také jako omlazovací kosmetická kúra. Rozzáří pokožku, vyžehlí vrásky, kůže je napnutá, elastická a svěží. Účinná je také na mastnou a problematickou pleť, kterou pomáhá dát do pořádku. Ne nadarmo Finové říkají, že žena je nejkrásnější dvě hodiny po sauně. Pocením se navíc vyplavují z organismu toxické látky, takže bude čistší nejen vaše kůže, ale tělo celkově. Vypocené tekutiny a minerály nezapomeňte potom doplnit – nejlépe minerální vodou, džusem nebo čajem – ale ani vodou nic nezkazíte.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.