Když klasické medicíně dochází dech, přichází ke slovu ta východní…

Tradiční čínská medicína není v oblasti zdravotnictví žádnou novinkou. Již po tisíce let těží z jejího komplexního přístupu a pečlivé diagnostiky miliony pacientů nejenom v Asii. V Kalifornii je dokonce postavena na úroveň medicíny tzv. západní, a na tuto cestu má již nakročeno i u nás.

Když klasické medicíně dochází dech, přichází ke slovu ta východní…

Zatímco tradiční evropské a americké lékařství od sebe odděluje fyzické a psychické zdraví člověka, tradiční čínská medicína (TCM) nahlíží na všechny problémy jako na celek, ovlivněný nesouladem mezi tělem a myslí. Právě proto musí vyškolený odborník na TCM zvládnut na vysoké úrovni hned pět dovedností:

  1. akupunkturu,
  2. fytoterapii – čínskou bylinnou léčbu,
  3. čínské masáže tuina, baňkování a moxováni,
  4. čínské cvičení Qi gong
  5. a dietetiku.

 

Alergie, bolesti, zažívání aneb potíže, se kterými se nejčastěji potýká TCM

A mezi takové odborníky patř i Bc. Eva Gembalová, která se o alternativní způsoby léčby zajímá už od roku 2009. To, co bylo původně osobní vášní a zájmem o zdraví sebe a svých blízkých, postupně přerostlo v plnohodnotné studium na uznávaném TCM Institutu Praha.

Bc. Eva Gembalová

Dnes otevírá brány své ordinace dětem i dospělým, kteří potřebují pomoci se svými zdravotními neduhy. Celosvětově vyhledávají pomoc z rukou TCM odborníků lidé napříč prakticky všemi diagnózami. Bc. Eva Gembalová se specializuje především na tzv. ženské potíže, tedy myomy, endometriózu, léčení neplodnosti z různých příčin, či přípravu před plánovaným umělým oplodněním a následnou péči po něm. „Přibližně do 12 týdne pracujeme s tím, abychom miminku udělali maximální pohodlí,“ přibližuje nám tuto příjemnou část své práce s lehkým úsměvem.

Výhod čínské medicíny však samozřejmě mohou využít i ostatní členové rodiny. Umí pomoci třeba s migrénou, alergickými a kožními onemocněními, potížemi se zažíváním, problémy psychického rázu či  nekonkretizovanými bolestmi pohybového aparátu. Stačí jen sebrat odvahu a udělat ten první krok.

 

Jak vypadá návštěva u odborníka na tradiční čínskou medicínu?

I když mají v našem kulturním prostředí baňky, nahořklé bylinné čaje nebo jehly na akupunkturu stále nádech něčeho neznámého, paní Eva Gembalová uklidňuje, že rozhodně není čeho se bát. „Nejdříve uděláme společně vstupní  pohovor. Stačí popsat subjektivně své potíže, případně doložit lékařské zprávy s podrobným popisem problému. Já získané informace ještě rozšířím a doplním prostřednictvím komplexního vyšetření jazyka a pulzu, a nakonec vysvětlím základní pojmy diagnostiky a princip léčby,“ dodává na vysvětlenou.

Čínská medicína pracuje především s důvěrou – nemusíte ani za mák rozumět odborným pojmům, a přesto se nakonec doberete k vytouženému cíli. Takže pokud i vás trápí nějaký zdravotní problém a máte pocit, že jste vyzkoušeli už úplně vše, dejte šanci prověřeným metodám předávám po tisíciletí z generace na generaci. Budete příjemně překvapeni. Více se dozvíte na stránkách www.cinskaterapie.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.