Kdo vám pomůže s problémy s dluhy?

Celkem často kolem sebe slýcháte odstrašující příběhy lidí, kteří nezvládli svoji finanční situaci, zadlužili se a nyní vytloukají klín klínem a snaží se z toho začarovaného kruhu dluhů a půjček dostat. Na druhé straně jsou pak ale vždy jiní lidé, ti, jež peníze půjčili, nyní je potřebují zpět a dlužník buď nemůže, nebo se jednoduše nemá k zaplacení. Co s tím? Kdo vám pomůže vyřešit vaše pohledávky, nebo naopak dluhy jednou provždy? I když se to může zdát jako téměř neřešitelná situace, vždy tu nějaké východisko je.

Kdo vám pomůže s problémy s dluhy?

Exekutorský úřad

Když se řekne exekutorský úřad, mnohým lidem rovnou naskočí husí kůže a modlí se, aby s ním nikdy neměli co do činění. Pokud jste však někomu půjčili velkou částku peněz a nyní je nemůžete dostat zpět, nemáte mnohdy jinou možnost, než se na exekutory obrátit. Jako věřitel můžete totiž požádat o nařízení exekuce. V praxi se jedná o povinnost dlužníka uhradit dlužnou částku například formou exekuce bankovního účtu, vyklizení bytu, nebo v tom nejhorším případě také například exekucí nemovitosti. Pokud si s postupem sami nevíte rady, kontaktujte exekutorský úřad Ostrava.

 

Exekutor pomáhá i dlužníkům

Většina lidí se celkem mylně domnívá, že exekutorský úřad je instituce, která hájí zájmy pouze fyzických či právnických osob, které někomu peníze půjčily. To však není celá pravda. Exekutor Ostrava a i jiné úřady pomáhají řešit neúnosnou situaci také dlužníkům. Když vám totiž již dluhy přerůstají přes hlavu, můžete v případě, že kontaktujete exekutora a požádáte o exekuci dobrovolně i ušetřit. A to hlavně díky tomu, že s vaší spoluprací je celý průběh exekučního procesu mnohem rychlejší. Jestliže navíc podepíšete souhlas s výplatou vymoženého plnění a budete schopni uhradit dlužnou částku do patnácti dnů, odpustí vám až polovinu nákladů.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.