Každá kuchyně by měla mít duši

Kuchyně je srdcem každého domova. Právě tady se setkává celá rodina u jídla, přičemž často je to jediný čas, který všichni tráví spolu. Stačí vám tohle jako důvod, proč by si i vaše kuchyně zasloužila mít duši? Pokud ne, tak si vzpomeňte, kolik času v ní denně strávíte přípravou pokrmů.

Každá kuchyně by měla mít duši

Jestli se chystáte investovat do předělání nějaké místnosti, určitě zvolte kuchyň. Správně zařízená kuchyně totiž dokáže uspořit čas, nabídne dostatek úložného prostoru a místa na přípravu pokrmů. Zvládá to ta vaše?

 

Dobrá kuchyň změní vaše vaření

V dřívějších dobách se kuchyň sestavila prostě tak, aby nějak pasovala do určených prostor. Nikdo moc nepřemýšlel nad tím, co bude praktické a jak by bylo vhodné vše přizpůsobit ve vašem konkrétním případě. Dnes je ale všechno jinak. Obrátíte-li se na odbornou firmu, jistě vám prozradí něco o zónovém plánování.

V kuchyni se obvykle rozlišuje několik zón. V jedné chystáte jídlo, v další skladujete suroviny, v jiné umýváte nádobí. Ideální případ je ten, kdy nemusíte pro suroviny chodit na druhý konec kuchyně a nachystané těsto na lívance není potřeba přenášet daleko k plotně. Kolem varné desky by mělo být místo na odkládání hrnců, horní skříňky by neměly být příliš vysoko. Ostatně úložný prostor je samostatnou kapitolou, s níž se pojí spousta otázek. Jsou lepší poličky, nebo šuplíky? Jak využít prostor v rohu? V jaké výšce by měly být horní skříňky a police?

Schválně se někdy podívejte do fotogalerie kuchyní. Zaměříte-li se na moderní kuchyně od profesionálních firem, jistě si všimnete, že výše popsané principy jsou dodržené.

 

Musí být přizpůsobená hlavně vám

A pak je tady ještě jedna hodně důležitá věc, již je potřeba při navrhování kuchyně dodržet – vaše představy. Možná je letos trendy bílá, červená nebo naopak černá kuchyňská linka. Příští rok tomu ale bude jinak. Předěláte pak kuchyni jenom kvůli změně trendů? Nikoliv. Drtivá většina lidí si kuchyň zařizuje zhruba jednou za 20 let. Proto zapomeňte na současný módní diktát a vyberte si výhradně to, co se líbí vám.

Vlastnímu vkusu a potřebám je potřeba přizpůsobit i uspořádání. Máte-li malé děti, na spodní šuplíky je vhodné umístit dětské pojistky. Jsou už děti naopak velké a váš věk se neúprosně zvyšuje? Pak je potřeba vzít v úvahu, že některá místa pro vás postupně budou hůře dostupná. Stejně jako nábytek na míru i kuchyně vyrobená čistě pro vás dokáže mnohem lépe reflektovat vaše potřeby a bude vám vyhovovat i po dlouhých letech.

 

Všechno jde, když se chce

Toužíte také po své moderně zařízené a praktické kuchyni? Základem je vybrat si správnou firmu pro její realizaci. Nebojte se zaplatit odborníky, za tu investici budete příští desítky let jedině rádi. Zkusit to můžete třeba u firmy JN Interier, která nabízí nejen kuchyně, ale i vestavěné skříně a další nábytek na zakázku. Zastává jednu velmi zajímavou teorii – že každá kuchyně by měla mít svou duši. A aktuálně má jarní slevy.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.