Kašel, rýma, nachlazení

Zákon přírody říká, že harmonicky vyladěný organismus neonemocní. Kdo žije v souladu s přírodou, tak se změně ročního období a změně počasí pružně přizpůsobuje.

Kašel, rýma, nachlazení

Imunitu snižuje, a tím nás nebezpečí nemoci vystavuje, zvl. stres, vyčerpání a nevyvážený životní styl, životní prostředí, kouření, alkohol.

 

Bylinky posilují imunitu

Během roku je vhodné pití bylinných čajů. Ve směsích mohou být např. šípek, echinacea, třezalka, šišák, ibišek, ženšen, kustovnice, lípa. Zkuste čaj bylináře Karla Bylinářské koště. Ve stravě by určitě neměly chybět cibule, česnek, pórek, jablka, hrušky, mrkev, petržel, červená řepa, zelí, brokolice.

 

Doplňky stravy na imunitu

Vzhledem k tomu, že stravou nedodáváme tělu dostatečné množství vitaminů a minerálů, doporučuje se užívání doplňků stravy.

Pokud je v organismu nedostatek zásadotvorných minerálů, vápník, hořčík, sodík a draslík, tak je organismus překyselený. V těle nepanuje rovnováha, která je potřebná pro správnou funkci imunitního systému.

Potřebnou hladinu minerálních látek ohlídá směs na přípravu minerálního nápoje Zásaditá směs MINERALY VITAL s vitaminy skupiny B, C, A, D, obohacená stopovými prvky a kurkuminem. Směs je určená všem věkovým skupinám, zdravým i nemocným.

Vitaminy doplníme tobolkami VITAL B+C komplex. VITAL IMUN pomůže imunitnímu systému a zlepší kvalitu kůže, vlasů a nehtů. V období od podzimu do jara je vhodné užívat VITAL D, což je vitamin D. Tento „sluníčkový“ vitamin získáváme pobytem na slunci a stravou. A je dokázáno, že ho máme nedostatek. Vitamin D se podílí na všech procesech v těle, může za imunitu, nemoci, kvalitu kůže i kostí, náladu, obezitu. Když chybí, tak na něj můžeme svést všechny špatnosti, nemůže se tomu bránit.

Babské rady na nemoci

Při bolesti v uchu žvýkejte žvýkačku, hlen se uvolňuje.

Při horečce – ponožky namočte do octové vody a udělejte zábal, do ½ l vody přidejte 5 lžic octa.

Při kašli a rýmě na zlepšení prostředí nasypte do misky Mořskou koupelovou sůl z Mrtvého moře a nechte ji volně odpařovat. Vyzařuje záporné ionty, organismu příjemné.

Při bolesti v krku popíjejte čaj z koření podle bylinářky Hanky. Recept: 10 minut povařte celou skořici, 2 kuličky nového koření, 2 hřebíčky a 3 kolečka čerstvého zázvoru. Přikryjte pokličkou, vylouhujte 10 minut, po vychladnutí přidejte citron a med podle chuti.

 

Rada na závěr

„Nemoci čelte, než přijde.“ – Persius
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.