Kancelářský nábytek nemusí být drahý

Uspět se svou firmou je snem každého, kdo se na tuto klikatou cestu vydá. V začátcích často jako kancelář využíváme svůj obývák nebo ložnici a pracujeme dnem i nocí, aby se kýžený úspěch dostavil. A když se to povede, můžeme se z obýváku přesunout do kanceláře a třeba i najmout zaměstnance.

Kancelářský nábytek nemusí být drahý

Samozřejmě, že je to krok, který každého potěší. Méně už pak potěší ty běžné starosti a nutné výdaje, které změnu místa práce provázejí. Doma jste si možná vystačili s kuchyňským stolem nebo komodou, v kanceláři už ale budete potřebovat alespoň základní kancelářský stůl, židli a skříň. A to může vaši radost o pěkný kus finančních rezerv snížit. Řešením je si ho nepořizovat úplně nový, ale využít bazar kancelářského nábytku. Tam najdete často kousky v perfektním stavu a za mnohem nižší cenu, než v obchodech.

Ještě než se do nákupu vybavení kanceláře vrhnete se zamyslete, co vše potřebujete a co není nutné. Základem by měl být pracovní stůl a židle pro vás a případné zaměstnance, nějaké skříňky či kontejnery a velká skříň. A pak je také potřeba vzít v potaz, zda za vámi budou chodit klienti na jednání, kde budou čekat nebo kde bude jednání probíhat. U vašeho stolu, v honosné zasedací místnosti nebo jste vyznavačem spíše volnějšího stylu s gaučem a křesly? To vše byste měli mít promyšlené před samotným nákupem a rozhodně se vyplatí i vzít do ruky tužku a metr a o rozměrech nábytku si udělat alespoň základní představu.

Pokud plánujete, že firma dál poroste a budete časem potřebovat větší prostory, je možné využít pronájem kancelářského nábytku a svůj si koupit až do nových prostor. Díky pronájmu ušetříte značnou částku za pořízení nového a když dojde na stěhování, nebudete muset řešit, co s ním. Jednoduše ho vrátíte a do nových prostor si buď pořídíte nový, nebo opět využijete možnost si nábytek zapůjčit a ušetřené finance využít třeba na rozvoj firmy.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.