Kam vyrazit na lyžařskou dovolenou? Jedině do Rakouska

Lyžařská sezóna ještě zdaleka není u konce. Ačkoliv tuzemské horské oblasti hlásí nedostatek sněhové pokrývky, sousední Rakousko má sněhu na rozdávání. Nicméně vybrat vhodný lyžařský areál, který uspokojí veškeré vaše nároky, se může zdát jako nadlidský výkon. V následujících řádcích vám představíme pět nejlépe hodnocených rakouských středisek.

Kam vyrazit na lyžařskou dovolenou? Jedině do Rakouska

1. Ischgl

V údolí rakouského Tyrolska se rozprostírá největší lyžařské středisko v Alpách – Ischgl. Sezóna zde začíná koncem listopadu a končí začátkem května. Návštěvníkům nabízí 238 kilometrů sjezdovek všech obtížností a nechybí ani obrovský funpark vystupující pod názvem PlayStation® Vita Ischgl Snowpark. Kulturní vložkou jsou koncerty pod širým nebem.

 

2. Obertauern

V oblasti Salzburských Alp se nachází Obertauern vyznačující se spolehlivou a dostatečnou pokrývkou sněhu. Lyžařské středisko je zasazené do malebné salzburské přírody v nadmořské výšce od 1 630 do 2 313 metrů nad mořem. Milovníci zimních sportů si užijí spoustu zábavy na více než 100 kilometrech sjezdovek převážně mírné obtížnosti. Samozřejmostí je snowpark, který uspokojí nadšence snowboardingu.

 

3. Nassfeld – Čechům na míru (redakční tip)

Jedno z nejlepších hodnocení si odnáší také dovolená v Nassfeldu. Pečlivě udržovaný areál se 100 kilometry sjezdovek se může pochlubit asi největším počtem slunečních dní v roce ze všech rakouských lyžařských středisek. Atmosféra je tu přívětivá i pro rodiny s dětmi. Ubytování Nassfeld není od svahu vzdálené více než 300 metrů. Pokud vás lyžování omrzí, můžete vyrazit do unikátní přírody jižních Dolomit plných průzračných jezer a nádherných rozhledů, které se velmi podobají těm v italských horách.

Exotika na dosah ale není tím jediným důvodem, proč si Nassfeld oblíbili i čeští turisté. Obávaná jazyková bariéra tu totiž neexistuje. Ubytovací zařízení BookNassfeld.cz s 19 moderními apartmány se zimní zahradou, je vybaveno českou recepcí i televizí. Můžete se tedy cítit jako doma, i když jste obklopeni pověstným rakouským komfortem. České zázemí navíc zpříjemní i útulný saunahaus, skvěle vybavená grilovací terasa a krásná společenská místnost. Nassfeld je jasnou volbou pro všechny Čechy, kteří si chtějí užít perfektní lyžování na báječných rakouských svazích.

 

4. Saalbach Hinterglemm

Čtvrtým nejoblíbenějším lyžařským areálem s moderními lyžařskými vleky je Saalbach Hinterglemm. Disponuje více než 270 kilometry upravených sjezdovek rozmanitých obtížností. Na své si přijdou dokonce příznivci extrémních podmínek, kteří si mohou vyzkoušet své schopnsoti a dovednosti na černé sjezdovce určené pro mistrovství světa.

 

5. Mayrhofen – Zillertal

A závěrem vám představujeme romantický areál Mayrhofen – Zillertal, který slibuje perfektní podmínky také do začátku května. Jedná se o moderní, všestranné a inovativně vybavené středisko, které láká na 136 kilometrů sjezdovek.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.