Je letos v Egyptě bezpečno? V turistických letoviscích ano

Láká vás sluncem zalitá dovolená u jednoho z nejteplejších moří na světě? Egypt je odjakživa destinací, která neměla o turisty nouzi. Jenomže v posledních letech je v zemi poměrně rušno. Od roku 2013, tedy od doby svrhnutí islamistického prezidenta Muhammada Mursího, jsou militanti na Sinaji radikálnější a uchylují se k útokům i v jiných oblastech. Je současná situace skutečně tak stabilizovaná, jak tvrdí cestovní kanceláře, nebo byste si měli letos naplánovat jinou dovolenou?

Je letos v Egyptě bezpečno? V turistických letoviscích ano

Před dovolenou do Egypta varoval své občany sousední Izrael. Následovala britská média – na počátku roku vyšel v deníku Telegraph článek, ve kterém byli Britové varováni, aby opustili středisko v Šarm aš-Šajchu kvůli „vážné hrozbě teroristických útoků“.

Podle Ministerstva zahraničních věcí České republiky je kromě severní části Sinajského poloostrova (tedy oblast mezi městy Ráfah, Al-Aríš a Šajch Zuvajd) a oblasti kolem západní hranice s Libií v Egyptě velmi stabilní bezpečnostní situace. Přesto doporučuje, aby občané do Egypta cestovali pouze v odůvodněných případech.

Doporučení se týká např. obchodníků a studentů, nikoliv turistů, kteří do Egypta cestují s turistickými kancelářemi za návštěvou významných památek a pobytem v letoviscích v blízkosti Rudého moře.

S leteckým spojením není žádný problém – mezinárodní letiště v Káhiře funguje bez omezení.  To samé platí také o dalších mezinárodních letištích v Hurghadě, Marsa Alam, Luxoru, Šarm a Asuánu. Chcete-li mít jistotu, že se situace v době vaší plánované nezměnila, sledujte informace na webu ministerstva.

A co když se vám během vašeho pobytu stane nehoda v důsledku teroristického činu? Pomůže vám cestovní pojištění od ERGO. Pojišťovna vyřadila terorismus z výluk a v případě nepředvídatelné události uhradí nezbytné léčebné výlohy či repatriaci. Přes internet sjednáte cestovní pojištění levně a rychle třeba jen malou chvíli před odletem.

Je tedy lepší zůstat doma nebo si vybrat jinou destinaci než Egypt? Budete-li se řídit doporučenými bezpečnostními pokyny a setrváte-li v turistických oblastech, bez obav si dovolenou na severu Afriky dopřejte!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.