Jaro v zahradě potěší, ale umí přidělat i starosti

Kdo má vlastní zahradu, terasu nebo alespoň pár květináčů za oknem, ten s prvními paprsky začne vyhlížet jaro. Květiny a zelenina nám dokážou při jejich pěstování přinést mnoho radosti, než ale vyrostou, čeká nás spousta práce. Na zahradě to pak platí dvojnásobně.

Jaro v zahradě potěší, ale umí přidělat i starosti

Záhony i skleník se musí po zimě upravit a připravit na nově přicházející sezonu. Kromě toho je ale potřeba i zkontrolovat veškeré nářadí, provést údržbu sekačky a dalších strojů a samozřejmě i zjistit škody, které zima napáchala . Neustálé změny teplot, slunečné dny a mrazivé noci nedělají dobře dřevu ani například stavebním materiálům. Zkontrolujte tak ploty a dělicí stěny, zda jsou v pořádku, nejsou třeba poškozené, ukotvení je stále stabilní a také zda bude potřeba nový lak či impregnace. Kontrolu bude potřebovat i vaše pergola a nezapomeňte na střechy přístřešků nebo nad posezením. Pokud vlastníte zahradní nábytek venku celoročně, i jemu věnujte svůj čas pro kontrolu stavu a případné opravy.

Přes léto si všimneme každého problému, jelikož jsme a zahradě denně a používáme ji k odpočinku i na ní pracujeme, v zimě však na ní moc času netrávíme a tak může zběžné oční kontrole nějaká závada utéct. Věnujte proto kontrole stavu vybavení vaší zahrady dostatek času, abyste později nemuseli řešit nepříjemnosti. Pokud máte na zahradě dětské hřiště, různé přístřešky na popelnici nebo dřevo, vysoké konstrukce pro houpačku a další obdobně laděné věci, buďte při kontrole opravdu pečliví. Vše musí být v naprostém pořádku, pamatujte na prověření i ukotvení a stability, abyste si i další léto mohli užít v pohodě a klidu. A když náhodou nějakou závadu objevíte, nesmutněte. Na www.vladeko.cz najdete široký výběr nejen dřevěných věcí pro zahradu, od plotů a pergol až po okrasné džbery či truhlíky. Třeba zimní škoda nebude starostí, ale důvodem k pořízení nového posezení či přístřešku pro dřevo a udělá vám radost.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.