Jaký materiál je tím nejlepším pro vaší zimní zahradu?

Zimní zahrada je již po mnoho desetiletí jasným symbolem originálního prostoru s naprosto výjimečnými schopnostmi ukolébat smysly všech majitelů. Během několika málo let si dokázaly vybudovat pomyslné prvenství na příčce komfortního zacílení. Kromě bazénu, místa k posezení pod širým nebem je i zimní zahrada považována za určitý prvek nadstandardu. V tomto článku se podíváme, jaký materiál je při výstavbě nejvhodnější s ohledem na specifické požadavky samotných realizátorů.

Jaký materiál je tím nejlepším pro vaší zimní zahradu?

Zimní zahrada a její základy

Nezáleží na tom, do jak náročné operace se pouštíme. Každá stavba potřebuje k vybudování stabilní konstrukce pořádné základy a stejně je tomu i při výstavbě zimní zahrady. Pokud spěcháte, tak právě v tomto bodu zpomalte a určitě si nechte vykopat základy do hloubky 80 centimetrů. Je to prověřená hladina nezámrzné zóny. V průměru si pak nechte asi 20 centimetrů na podlahu, zde se přihlíží ke způsobu vytápění

 

Dřevo

Dřevěná konstrukce působí moderní dojmem. Pokud vlastníte dřevostavbu, je rozhodnutí o mnoho jednodušší a skvěle zharmonizujete designové cítění svého bydlení. Dřevo se musí opečovávat, nezapomeňte proto na pravidelné obnovovací nátěry asi po pěti letech. Pro lepší statiku doporučujeme kombinaci dřeva s hliníkem

 

Plast

Plast ocení ti, co se nechtějí o konstrukci zimní zahrady příliš starat. Mezi hlavní přednosti tohoto materiálu patří lehkost. Právě i z těchto důvodů je vhodná kombinace s hliníkem. Menší nevýhodu vidíme v barevné nestálosti. Po několika letech působí trochu zašle.

 

Hliník

Hliníková konstrukce má skvělé statické vlastnosti a zároveň nevyžaduje žádnou péči. Skvělý vzhled je opředen dlouhou životností. Je sice dražší, ale z dlouhodobého hlediska se hliníková zimní zahrada vyplatí.

Navštivte společnost Hobbytec a nechte si představit rozmanitost a rozsáhlost zimních zahrad.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.