Jak vybrat ten správný náramek?

Jak vybrat ten správný náramek?

Náramky patří mezi šperky, které se používali jíž tisíce let před námi. V té době měli odhánět zlé síly a sloužili jako amulety. Nejstarší předchůdci náramků byli nejrůznější provázky zdobené mušlemi nebo děravými kamínky. S příchodem vyspělé civilizace se naštěstí podoba náramků změnila k naprosté kráse a dokonalosti.

Dobře zvolený náramek dokáže neskutečně podtrhnout váš vzhled. Mnohdy jsou k dostání celé soupravy, kdy náramek pasuje s náhrdelníkem. Jindy stačí výraznější třpytivý náramek, který poukáže na ladné křivky dámského zápěstí, a dalších šperků již poté netřeba. Moderní se stávají tzv. vrstvené náramky. Ozdobíte svou ruku několika jemnými náramky najednou.

 

Pánský nebo dámský?

Toto je zřejmě nejzákladnější rozdělení náramků. Ve zlatnictví mají téměř veškeré náramky zapínání na karabinu nebo na pérový kroužek. Tudíž podle zapínání rozdíl nepoznáte. Pánské náramky jsou vyráběny v masivním provedení, a bývají jednoduché, bez drahých kamenů a jiných třpytivých prvků.  Ve srovnání s nimi jsou dámské náramky jemnější, zdobné a elegantní.

 

Kvalitní materiály

Vaší nejlepší možnou volbou bude jistě zlato. Při koupi zlatého náramku si pořizujete stálou kvalitu, jejíž cena bude stále jen stoupat. Navíc pokud se o svůj zlatý šperk budete dobře starat, vydrží vám téměř po celý život. Nejpoužívanější ryzost je kvalitní 14-ti karátové zlato s náležitým státním puncem.

Zabarvení zlata je udáváno přidáním jiných drahých kovů do slitiny zlata. Náramky z bílého zlata a stříbrné náramky krásně vyniknou na tzv. studeném typu ženy se světlou pokožkou. Zrzky a blondýnky s hnědýma nebo zelenýma očima, se zlatavým tónem pokožky, si obvykle volí žluté zlato, popřípadě v kombinaci s červeným.

 

Nejčastější typy náramků

Náramky mají v dnešní době různou podobu. U mladších dívek vedou náramky, na které se dají pověsit drobné přívěsky. Starší elegantní dámy vyhledávají perlové náhrdelníky. Vyhledávané jsou i náramky se zirkony a jinými drahými kameny. Je na každém z nás, jaký náramek mu padne do oka. Zde je několik základních typů řetízkových náramků.

Nejpozoruhodnější je dozajista tzv. královský náramek. Jde o náročnou vazbu vzájemného propletení jednotlivých článků, která nese své jméno oprávněně. Je to dokonale propracovaný kousek.

Dalšími, poněkud jednoduchými typy náramků jsou panc nebo ankr. Tyto druhy jsou úžasné v tom, že i když jsou tenoučké, jsou zároveň velmi pevné. Rády si je vybírají maminky s nezbednými dítky, které často za řetízky i náramky tahají.

Figaro je oblíbeným pánským kouskem. Skládá se z jednoho většího očka a třech menších. Tato vazba se opakuje po celém svém obvodu. Obvykle jde o masivnější náramky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.