Jak udělat ze svojí koupelny wellness lázně

Zvlášť na podzim se rádi prohříváme a trávíme víc času v koupelně. Ať už koupelnu teprve zařizujete, nebo ji chcete jen doladit doplňky, máme pro vás pár tipů, jak z ní vykouzlit vlastní wellness.

Jak udělat ze svojí koupelny wellness lázně

Sprchový kout nebo vana?

Roste počet domácností, kde mají obojí, ale jestli nemáte příliš mnoho místa, budete si muset vybrat. Obojí má svoje příznivce, tady jsou naše pozitiva a negativa.

 

Sprchový kout

+ sprchování je rychlejší

+ vhodnější pro starší lidi

+ pomáhá šetřit vodu

+ zabere méně místa v koupelně

+ hygieničtější

– nepohovíte si jako ve vaně

 

Vana

+ pro relaxaci a odpočinek

+ různé variace tvarů a velikostí

– méně hygienická

– nevhodná pro lidi s omezenou pohyblivostí

– nespoří vodu

Ačkoli výhody sprchy jsou markantní, lidé stejně dávají přednost vaně. Náklady na pořízení vany a sprchy v základních modelech jsou stejné, začínají kolem částky 2000 Kč. U sprchových koutů si připlatíte za různé speciální funkce, které vám umožní si i sprchu dokonale užít. Podívejte se na Favi, kde si vyfiltrujete produkty podle svých požadavků.

https://favi.cz/inspirace/album/severske-bydleni/22023

 

Nábytek a doplňky

Nábytek do koupelny vyberte hlavně podle materiálu, který snese vlhké prostředí. Budete mít na výběr zejména z umělých materiálů, z přírodních doporučujeme teakové dřevo. Hodně tady záleží na stylu, který preferujete.

Sáhněte po kvalitních doplňcích, ručnících s vysokou gramáží, případně i dekorovaných vyšíváním. Správně vybrané doplňky do koupelny můžou dodat vaší koupelně luxusní vzhled. To platí i o nádobách na mýdlo, kartáčky a kosmetické produkty, ale hlavně o bateriích nebo svítidlech. Přikupte difuzér na esenciální oleje, pokaždé tak můžete svojí koupeli dodat jiný rozměr a opravdu se budete cítit jako v lázních.

https://favi.cz/inspirace/album/1263-loznice-a-koupelna/13296

 

Další tipy, které se můžou hodit:

● Velké zrcadlo vám opticky zvětší místnost, v malých prostorách je vhodnější bez rámu a klidně přes celou stěnu nad umyvadlem.

● Světlé, jednobarevné obklady jsou stálicí, raději se nenechte okouzlit náhlými trendy. Individualitu můžete projevit právě v doplňcích.

● Obklady nakupujte jen ty opravdu prvotřídní kvality, jinak se může stát, že nebude odpovídat odstín, tloušťka obkladů, ani nemusí být rovné.

https://favi.cz/inspirace/album/minimalisticka-seda-koupelna/21680
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.