Jak se obléci na ples?

Plesová sezóna je v plném proudu, ale mnoho z vás se na ples teprve chystá. Stačí tedy zvolit správné šaty, chytnou se za rámě svého prince a vyrazit tancovat. Ne všechny outfity jsou však na ples vhodné. Poradíme vám, co na sebe, abyste nezažila módní faux pas.

Jak se obléci na ples?

Dress code

Správně se obléci na ples není žádná věda. V první řadě je důležité, na jaký druh plesu vlastně jdete. Jestliže se jedná o famózní společenskou akci, dress code je většinou jasně dán. Na rozdíl od volnějších forem malých plesů v obci, kde je možné některé malé prohřešky přehlédnout.

Je pravda, že malé černé dokážou zachránit téměř každou situaci, o plese to však neplatí. Koktejlky mají vstup na ples zakázán!Společenské šaty by měly mít délku minimálně pod kolena a měly by mít jinou než bílou barvu. Bílá je totiž vyhrazena pro svatební šaty a prodloužené. Co se týče ostatních parametrů šatů, je volba zcela na vás. Ramena odhalit můžete, tudíž povolené jsou šaty na ramínka, s rukávy i korzetové bez rukávů. Co ovšem určitě nenechte doma, jsou dlouhé rukavičky. Jsou velmi elegantní, podtrhnout celkový outfit a působí sofistikovaně. Poslední bodem jsou vhodné boty. Ty by měly být na podpatku a s uzavřenou špičkou. Barevně by měly ladit se šaty a se psaníčkem.

 

Pro pány

Také pánové mají jasně daný dress code, ovšem u nich je to o mnoho snadnější. Je jedno, zda zvolí smoking nebo pánský oblek, vždy by k němu však měla patřit bílá košile. Pozor dávejte i při výběru motýlka či kravaty. Pokud se rozhodnete pro motýlka, sáhněte po tmavém. Bílý totiž patří zásadně ke fraku. Kravata by měla být také tmavá. Do stejné barvy slaďte i kapesníček. Co se týče obuvy, nejlepší volbou jsou boty z černé lakované kůže.

A co vy, už máte své vysněné plesové šaty vybrané?
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.