Jak prožít ladovské Vánoce?

Jak prožít ladovské Vánoce?

Vánoce našeho dětství? Jednoznačně na sněhu a tak představa bílých Vánoc zůstává idylickou připomínkou nejen na pohlednicích, fotkách, ale hlavně v našem srdci. Letošní předpověď meteorologů pro střední a nízké polohy nevyznívá příliš optimisticky, proto se lidé ve městech s největší pravděpodobností sněhové nadílky nedočkají. Naděje na ladovské svátky přece jen žije. Nečekejte na zázrak, vyrazte na lyže a užijte si wellness na horách.

Počasí na horách má být v druhé půlce prosince příznivé lyžařům i turistům s malými dětmi, kteří sází na doplňkový druh zábavy. Žádné extrémní projevy vánice s vichřicí, ale zimní slunce a příjemné teploty lehce pod bodem mrazu. Na stabilní podmínky pro strávení prima vánoční dovolené, se slunečními brýlemi na nose a opalovacím krémem v kapse, lákají pobyty v Krkonoších. Nic na tom, že ještě donedávna by si jen málokdo dovedl představit strávit štědrovečerní večeři mimo rodinný stůl. Smažený kapr se salátem, voňavý punč či degustace ledového vína, s výhledem na sjezdovky a vrchol Sněžky, tomu se říká proměnit sny ve skutečnost a zažít pocity celebrit na vlastní kůži. Horské penziony jdou s dobou a nebojí se zajistit veškerý servis i pro nejnáročnější klienty.

Nejčistější vzduch ve střední Evropě, úchvatná zákoutí národního parku, ledovcová jezera, rašeliniště, pláně i slatě Šumavy, luxusní ubytování a perfektní služby. Pobyty na Šumavě jsou vyhledávané nejen přes rok, ale právě i na Štědrý den, Boží hod a den svatého Štěpána. Je libo zabruslit si na zamrzlém Lipně nebo se kochat pohledem na jinovatkou okrášlenou scenerii pramene řek Vltavy? Nechat si hýčkat chuťové pohárky krajovými vánočními specialitami ze šumavské vesnice, jako jsou kapr po černu nebo tradiční kuba? Šumava je staročeským rájem, do kterého se každý vlastenec čas od času rád vrací.

Prožít Vánoce na horách se stane nejlepším rozhodnutím tohoto roku a úsměv na tváři vykouzlí všem členům rodiny. Co víc si přát, než si na „šťastné a veselé“ připít skleničkou sektu tam, kde je nám skutečně dobře a s těmi, které máme rádi.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.