Jak na správnou ústní hygienu

Také v obchodě při nákupu popadnete tu první zubní pastu a kartáček, které vám příjdou pod ruku? Je dobré používat drahou zubní pastu a je k něčemu ústní voda? Pokud se zajímáte o to, co je pro vaše zuby nejlepší, pak si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém se dozvíte užitečné tipy od dentisty na to, co je a není potřeba mít ve svém arzenálu pro péči o zuby.

Jak na správnou ústní hygienu

Zubní pasta Dle slov dentisty je poměrně jedno, jaké zubní pasty používáte. Většina z těch ze supermarketu dokáže prý pouze osvěžit dech. Velmi podobné je to i u běžných bělících zubních past z drogerie, které nestojí moc peněz. Tyto bělící zubní pasty jsou prý zbytečné mrhání penězi. Pokud chcete opravdu kvalitní pastu, sahejte po přírodních zubních pastách.

 

Zubní kartáček

U čeho je dobrý výběr také důležitý, jsou zubní kartáčky. Nejlepší pro zdravý chrup jsou prý měkké kartáčky z kategorie soft. S takovými kartáčky si nepoškrábete zubní sklovinu a dostanou se na všechna nesnadno přístupná místa. U zubních kartáčků však neplatí, že čím dražší, tím lepší. Naopak prý ty velmi levné měkké zubní kartáčky poskytnou lepší službu než mnohé drahé elektrické zubní kartáčky. Správný kartáček na zuby by měl mít malou hlavičku, rovně zastřižená vlákna a měl by hlavně být měkký.

Ústní vody

Ústní voda je výplach, který dokáže osvěžit dutinu ústní, navodí vám v ní tedy příjemný pocit jako po vyčištěných zubech. Přispívá také k eliminaci plaku a k prevenci před zubními kazy a může i posilovat zubní sklovinu. Podle dentistů je ale důležité dbát na dobrý výběr ústní vody. Nejvíce doporučovanou je ústní voda s obsahem léčivých bylin, která má antiseptické účinky a v ústech navíc ničí nepříjemný zápach a bakterie.

Tip: dle dentistů si zuby nemusíte mýt povinně 2x denně, stačí jednou za den, ale opravdu důkladně, alespoň 20 minut i s pomocí kartáčku do mezizubních prostor.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.