Jak na bolest zubů přírodní cestou

Bolest zubů je jedna z nejhorších bolestí, která vás v krajních případech dokáže úplně vyřadit z provozu. Na trhu se běžně prodávají léky na tlumení té největší bolesti. Jak ale na bolest zubů, když chcete problémy řešit přírodní cestou a nedráždit si žaludek chemickými prášky?

Jak na bolest zubů přírodní cestou

Hřebíček Že je hřebíček na bolest zubů velmi dobrý pomocník už věděly naše prababičky. Obsahuje totiž eugenol, který působí jako lokální anestetikum. Použít můžete hřebíčkový olej nebo rovnou hřebíček rozžvýkat v ústech. Po pár minutách se dostaví úleva od bolesti. Hřebíček navíc v ústech působí jako desinfekce a odstraňuje zápach z úst.

 

Šalvěj

Dalším pomocníkem na bolest zubů je šalvěj lékařská. Tu můžete využít sušenou nebo čerstvou. Zkusit můžete také šalvějovou esenci ve formě kapek. Z šalvěje si připravte vlažný roztok pro výplach ústní dutiny.

 

Další byliny

Bylinky jsou obecně dobré a účinné při bolesti zubů. Stejně jako hřebíček a šalvěj pomáhá i ženšen pravý, řepík lékařský, máta peprná, mochna nátržník nebo chinovník lékařský.

 

Péče o zuby

Bolest zubů se snažte zahánět co nejvíce způsoby. Pokud vás z nějakého důvodu bolí zuby nebo je nutná léčba zánětu dásní, zajímejte se o to, jakou používáte zubní pastu, kartáček na zuby, a jaké užíváte doplňky stravy. Pro odstranění bolesti je totiž dentisty doporučováno používat kvalitní a jemný kartáček na zuby, přírodní zubní pasty, ve kterých jsou obsaženy léčivé byliny, doporučováno je také užívat bylinné ústní vody.

Nedovolte bolesti zubů, aby vám stála v cestě při každodenní práci a bojujte proti ní všemi přírodními zbraněmi, které zaručeně fungují.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.