Jak kupovat letenky?

Internet je v současné době nejlepší způsob, jak koupit letenky z pohodlí domova. Pokud nejste na letišti jako doma a při hledání letenek občas tápete, je dobré si před jejich zaplacením ujasnit pár věcí, které vám mohou ušetřit čas i peníze.

Jak kupovat letenky?

Nákup letenek přes internet je velmi jednoduchý, vyberete si místo příletu a odletu, zadáte datum a pak už jen procházíte nabídky. Přímé linky jsou pohodlné a rychlé, ale když nechvátáte, můžete zkusit vyhledat i lety s přestupem, u kterých může být cena mnohem příznivější. Ovšem odrazí se na celkové době strávené v letadle a na letištích.

 

Kdy koupit letenku

Kupovat letenku na poslední chvíli není vždy rozumný nápad. Můžete mít štěstí a chytit skvělou akci doslova za pár korun, ale také nemusíte na vysněný výlet odletět vůbec. Zvlášť v letních měsících je letecká doprava dostatečně vytížená a přebytečných letenek v nabídce moc není. Stejně tak o Velikonocích nebo Vánocích. Vyplatí se plánovat dopředu a koupit letenky spíše s předstihem. Obecně nejdražší letenky jsou pro odlety v pondělí, kdy létá mnoho lidí pracovně, naopak nejlevnější bývají spoje s odletem v úterý, ve středu a v sobotu. Když plánujete prodloužený víkend nebo několikadenní výlet do cizí země, zkuste při vyhledávání letenek zadat odlet o den dřív, často budete překvapeni změnou ceny.

Jak nakupovat letenku do Dubaje, Milána, Londýna a dalších

Oblíbené destinace nejen pro odpočinek, ale často i nákupy najdete jak v Evropě, tak po celém světě. Do evropských destinací létají různé společnosti doslova každou chvíli včetně nízkonákladových, kde mohou být ceny opravdu zajímavé. Můžete listovat nabídkami každé letecké společnosti zvlášť, nebo použít stránky určené k nákupu letenek, které tuto mravenčí práci už udělaly za vás a vy pouze filtrujete požadavky. Do destinací mimo Evropu pak kromě prvotní nabídky zkuste změnit třeba datum odletu o den dřív nebo se podívat na různé druhy přestupů, ceny letenek se mění a tak se mohou lišit až o stovky korun.

Co si před nákupem letenky zjistit

Můžete si zahrát na dobrodruha, vyrazit naslepo a zjišťovat vše až na místě, ale většina z nás má ráda alespoň základní přehled. Kromě podmínek letu, množství zavazadel nebo bezpečnostních opatření si zjistěte také, zda na místě příletu je možnost dostat se k místu ubytování pomocí veřejné dopravy, nebo budete odkázáni pouze na taxi. Nezapomeňte, že cesta z letiště už není v ceně letenky a někdy se vám může pěkně prodražit. Umožňuje dané letiště či váš hotel transport z letiště? Využijte je, rozhodně se jedná o rychlejší a často levnější cestu z letiště, než shánět místní taxi nebo se snažit vyznat v linkách veřejné dopravy.

 

Jak to zaplatit a co pak?

Platba letenky se provádí online, tedy přes platební kartu nebo některou z platebních bran typu PayPal nebo GoPay. Po úhradě letenky vám dorazí email, který se při odbavení dá použít místo klasické letenky. Jestliže je v nabídce parametrů možnost online check-inu, určitě ji využijte, je vždy levnější než odbavení na letišti a stačí ho pak jen předložit spolu s pasem nebo občankou. Zavazadla obecně putují po odbavení do nákladového prostoru, na palubu si můžete vzít příruční zavazadlo. Některé společnosti nabízí třeba možnost bezplatné přepravy zavazadel, což opět sníží náklady na cestu.

Cestování letadlem je dnes běžně dostupné pro každého a jen tak na pár dní si zaletět třeba do Paříže nebo Londýna není problém. Když vás netrápí pevně stanovený termín a spíše koukáte na cenu, využijte možnost letět ve všední dny, nebo si pobyt přes víkend prodlužte. Dovolenou a odpočinek si zaslouží každý z nás.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.