Pravděpodobně už vás někdy napadlo, jak je to vlastně možné. Proč jsou originální tonery tak strašně drahé, ale v některých obchodech je možné koupit náplně mnohem levněji? V čem se liší a vyplatí se je kupovat, nebo by mohly poškodit tiskárnu?

Drahé tonery jsou originální. Vyrobil je většinou přímo výrobce tiskárny, jsou vytvořené ze 100% nových komponent, které nebyly nikdy používány. Proto ta vysoká cena.

Jako levné tonery se prodávají dva typy tonerů – alternativní a repasované.

Čím se liší alternativní a repasované tonery?

Alternativní tonery nejsou vyrobené přímo výrobcem tiskárny. Můžete je objevit také pod názvem kompatibilní. Jsou plně kompatibilní k danému modelu, pro nějž jsou určeny, nicméně je pravda, že někdy kvalita nemusí dosahovat kvality těch originálních. Výrobci alternativních náplní se snaží ušetřit, aby mohli nabídnout nižší cenu. Občas se setkáte také s B kvalitou alternativních kazet, bývají označované jako BIO. Takové kazety tisknou spíš šedě než černě a mají tenčí plastový obal, jenž může při tisku prasknout.

Repasované tonery jsou originální tonery, které byly znovu naplněny. Firma vykoupila od zákazníka původní originální kazetu a znovu ji naplnila. Kazety bývají před prodejem testovány, ovšem někdy se může stát, že testováním projdou i takové, jež nejsou v dokonalém stavu.

Vyplatí se kupovat originální tonery?

Nejdříve je třeba ujasnit si, že ani repasované, ani kompatibilní tonery nijak nepoškozují tiskárnu. Co budete kupovat, je jen vaše volba. Můžete narazit na kompatibilní či repasované náplně, které dosahují téměř kvality originálních. Může se vám stát však i úplný opak. Máte-li chuť riskovat, zkoušejte, najděte dobrého prodejce kompatibilních a renovovaných tonerů, možná budete spokojení. Jestliže chcete mít kvalitu jistou, připlaťte si za originální náplně. Ani ty nemusí být drahé, dají se sehnat ve slevách apod. Podívejte se například na levné cartridge Samsung do e-shopu Tonerdepot.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno