Hygienicky čistá ložnice bez starostí

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje mnoho faktorů, hygiena postelí a ložního prádla však patří k těm nejdůležitějším. Poradíme vám, jak si s ní poradit bez velké námahy a na jedničku.

Hygienicky čistá ložnice bez starostí

Na výběru postele záleží

Začneme samotným nákupem postele jako takové. Určitě jste se už také v obchodech s nábytkem setkali s postelemi, které už na prodejní ploše vržou, podivně se viklají a podezřele „voní.“ Prodejci vše omlouvají velkým pohybem návštěvníků, ale skutečnou příčinou jsou použité materiály.

Levná dřevotříska neposkytuje dostatečnou oporu vrutům, které se snadno vyviklají. Kromě nepříjemného zvuku a nechtěného pohybu pak taková postele odmění svého majitele navíc ještě spoustou špatně čistitelných škvír, do kterých padá prach, šupinky kůže a další nečistoty. Ty jsou skvělou živnou půdou pro nejrůznější plísně a roztoče. Nepříjemný odér použitého lepidla na kvalitě spánku také nepřidá a dřevotříska jako taková se navíc špatně udržuje a čistí.

Řešení představují kvalitní postele z masivu, a to nejlépe ty, nakoupené přímo u výrobce, které nezruinují váš rodinný rozpočet přemrštěnou cenou. Voní pouze přírodním dřevem a žádnou chemii nečekejte ani na jejich povrchu, Jsou totiž ošetřeny výhradně přírodní směsí vosků, olejů a pryskyřice. Česká rodinná firma Postelia nabízí dřevěné postele vyrobené z kvalitního jihočeského dřeva. Jejich krásou a funkčností se můžete pokochat v e-shopu Spime.cz.

 

Ochrana matrace od A do Zet

Častá výměna ložního prádla je základ, ale sama o sobě nestačí. Nejvíce jsou totiž útokem roztočů ohroženy matrace. Ty kvalitní by měly mít snímatelný potah, kterému nevadí praní ani při 60°C. V nejhorším případě je možné chránič matrace jednoduše dokoupit. V e-shopu Spime.cz naleznete široký výběr těchto pomůcek. Nákupem v žádném případě neovlivníte prodyšnost matrací ani váš spánkový komfort.

První pomoc pro znečištěné matrace

Jestliže o podobných produktech slyšíte poprvé, nejspíš se už vaše matrace nejrůznějšími roztoči a bakteriemi přímo hemží. Není třeba hned sahat po chemii, velmi dobře si vystačíte i přírodní pomocí ve formě levandule a eukalyptu, které všechny nežádoucí návštěvníky spolehlivě ničí. Stačí zakoupit vonné destičky v e-shopu Spime.cz a nechat veškerou starost na nich. Velmi brzy tak budete spát opět na komfortních a čistých matracích a cítit se tak, jako když jste je vyzkoušeli poprvé. Uvidíte sami.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.