Hygiena v ložnici? Nepřistupujte na kompromisy!

Nikde jinde není hygiena tak důležitá jako právě v ložnici. I když nejvíce času věnujeme úklidu v koupelně, zapomínáme, že v ložnici trávíme přibližně jednu třetinu každého dne. Právě tady mohou proto rozbujelí roztoči, prach a další alergeny působit na naše zdraví a pohodu nejzhoubněji. častá výměna ložního prádla a praní na dostatečně vysokou teplotu je základem (mimochodem 40°C je pro roztoče jen takovou příjemnou lázní, skutečně účinné likvidace dosáhnete teprve volbou programu o 60°C). Ale není to ani zdaleka dost.

Hygiena v ložnici? Nepřistupujte na kompromisy!

První pomoc z přírody

Možná se vám stává, že nemůžete večer usnout, budíte se několikrát za noc, těžce dýcháte nebo se ráno probouzíte s bolestí hlavy. Za to všechno mohou nést odpovědnost právě roztoči. Jejich výměšky dráždí vaše dýchací cesty a to je právě onen kámen úrazu. Ve vaší matraci může žít skutečně velká armáda těchto malých škodičů, podporovaná hojně odpadávajícími šupinkami vaší kůže a všudypřítomnou vlhkostí – vždyť za noc můžete vyloučit až půl litru potu!

Vonné destičky s obsahem levandule, rozmarýnu a eukalyptu z e-shopu Spime.cz si však s roztoči a dalšími patogenními mikroorganismy spolehlivě poradí. Stačí je umístit pod matraci a spolehnout se na jejich desinfekční účinky. Jejich jemná vůně se navíc stane vaším spolehlivým usínacím průvodcem.

 

Ochrana matrací se vším všudy

Mnohem lepší je však nedat roztočům ve vaší ložnici vůbec žádnou šanci. Chránič matrace s prodyšnou vrstvou a pratelným povrchem propustní k matraci dostatek vzduchu, ale spolehlivě zadrží veškerou vlhkost a nečistoty.

I po letech tak vaše matrace zůstane stále jako nová, a to i když se na posteli občas objeví děti s malými nehodami či drobky ze sušenek.

Změřte se i na samotný potah na matraci. Například model GREENFIRST je prošitý polyesterovým rounem a jeho spodní vrstvu tvoří netkaná textilie s přírodní ochranou proti roztočům – potah je napuštěn roztokem z eukalyptu, levandule a citrusů, které tyto nežádoucí organismy účinně hubí. Lze ho snadno sejmout a prát v pračce při 60°C nebo i 90°C.

Hygiena začíná u výběru matrací

Pokud to však s čistotou v ložnici myslíte opravdu vážně, měli byste na ni myslet už při samotném nákupu matrací. Ty skutečně kvalitní by měly splňovat tato kritéria:

  • maximální prodyšnost (prodyšné materiály, děrovaná technologie, absence lepidel apod.)
  • ochrana proti roztočům ( funkční proti-roztočové potahy,
    matracové chrániče)
  • snímatelný potah (nejlépe na zip a odolný pro praní při 60°C)

Samozřejmostí by měly být i kvalitní ortopedické vlastnosti a dlouhodobá odolnost proti proležení, díky níž se vám vložená investice mnohokrát vyplatí. Český výrobce postelí a matrací Postelia s.r.o. nabízí široké spektrum matrací s mnoha rozměry a garancí výhodných cen přímo od výrobce. Je možné nechat vyrobit matrace jakéhokoliv rozměru bez příplatku, stejně jako pohodlně vybrat dvě rozdílné matrace pro odlišné potřeby partnerů na společném manželském lůžku. Více se dozvíte v e-shopu Spime.cz nebo přímo na pobočkách ve městech Praha, Tábor, Plzeň a Brno.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.