Fenomén Kigurumi

Fenomén Kigurumi

Jistě to znáte i vy – venku je psí počasí, máte hromadu povinností, ale jediné, co chcete, je zůstat sedět na gauči s čajem u knížky nebo dobrého seriálu a užívat si lenošení a pohodu. Proč si to nedopřát se vším všudy?

 

Jako v bavlnce

Je jistě bez pochyby, že k dokonalé pohodě patří i pohodlné a příjemné oblečení. A přesně takové je Kigurumi! Možná se ptáte, co to vlastně je. Kigurumi je měkký plyšový overal. Vypadá jako dupačky pro dospělé a jeho největší výhodou je maximální komfort. Je většinou velmi volné, tím pádem neomezuje v pohybu ani v ležení. Ba naopak, svým jemným a poddajným materiálem vás ukolébá k dokonalému odpočinku. Co se týče designu, Kigurumi je velmi hravé. Tento overal má zvířecí motivy – na výběr je tak lenochod, lemur, jednorožec, panda, žirafa, koala a mnohé jiné! Záleží jen na vás a na vašem vkusu.

Kigurumi je také velmi oblíbené u dětí, pohodlí v kombinaci s veselým převlekem potěší nejednoho malého nezbedu. Kigu je také skvělým dárkem pro teenagery, kteří se chtějí za každou cenu odlišit. Proč jim tedy nedopřát tu nejlepší možnou variantu! Zejména kigu s jednorožcem je populárním a originálním dárkem pod stromeček.

 

Jak to celé vzniklo?

Kigurumi má svoje kořeny v Japonsku, kde ihned získalo na obrovské popularitě. Tento fenomén se téměř ihned rozšířil napříč kontinenty, a dnes tento nekonvenční způsob oblékání zná téměř každý. Název vznikl z japonského slova kiru (nosit) a nuigurumi (měkká hračka). Ze začátku to byla forma jakéhosi protestu proti upjatým společenským normám v oblasti oblékání a touha se od nich oprostit. Lidé by totiž neměli potlačovat svou originalitu. Je potom na vás, zda si jej necháte jako oblečení na doma, měkoučké pyžamo či v něm vyrazíte do města či na kostýmovou party. Kigurumi je také skvělým dárkem pro vaše dítě.

V dnešní době se Kigurumi u mnoha lidí stává doslova životním stylem, sběratelskou vášní a příjemným společníkem na společné lenošení. Existují i různé festivaly, pochody či setkání lidí, kteří Kigurumi běžně nosí. Dopřejte si svůj kousek i vy!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.