Eko oblečení za pár korun

Eko oblečení za pár korun

„Šetřeme životní prostředí“ či „Mysleme ekologicky“, to jsou v poslední době velmi skloňovaná motta, která se objevují v souvislosti s mnoha věcmi. Obvykle je to jídlo, dále dopravní prostředky nebo užívání obnovitelných materiálů. Co ale málokoho v top pětce ekologického smýšlení napadne, je to, že ekologicky lze využívat i oblečení. Není nutné si vyrábět oblečení ze slupek od banánu, když chcete ušetřit naši planetu, stačí totiž využít oblečení, které už nikdo nechce. To přitom může být ještě s visačkou, nenošené, nepoužité, ale přesto nepotřebné pro jednoho, zato potřebné pro druhého. Ekologické nošení oblečení je spojené se second handem, kde si ho můžete pořídit. Podívejte se, jak takové nošení oblečení ze „sekáče“ může změnit svět.

 

  1. Myslete na ostatní

Aby značkové oblečení bylo co nejlevnější a co nejvíce lidí si ho kupovalo, vyrábí se v zemích třetího světa. V továrnách jsou tu stovky či dokonce tisíce zaměstnanců, kteří jsou minimálně placeni za svou celodenní práci u šicího stroje, na kterém vyrábějí ony „značkové kousky“. Ty ale po čase u nás vyjdou z módy a následně končí na skládce nebo se spalují. Zužitkováním takového oblečení se šetří nejen materiály, ale také ruce nebohých šiček, protože když to jde, nosit i oblečení, které není z přehlídkového mola, tak to znamená, že není nutné ho vyrábět takovým způsobem.

 

  1. Myslete na životní prostředí

Jak již bylo zmíněno, hory oblečení, které vidíte ve výkladních skříních, končí po svém vymezeném čase na těle figuríny na skládce nebo se rovnou pálí ve spalovně. Díky prvnímu se rozšiřuje vyprodukovaný odpad, který už nyní není kam dávat, ve druhém případě dochází ke znečišťování ovzduší a jeho naplňování škodlivými toxiny, které mohou mít neblahý vliv i na zdraví člověka. Těmto důsledkům se dá ale vyhnout, když se pro takové oblečení najde uplatnění na „druhém trhu“ zvaném second hand.

Jestliže hledáte kusové oblečení, mrkněte se na síť obchodů Elegant Style. Pokud by vás zajímala nabídka velkoobchodního rázu, můžete kdykoliv oslovit českou firmu s 25 letou tradicí ETCIMEX.

 

 

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.