Dětský pokoj aneb království nejmenších

Zařizování dětského pokoje představuje pro řadu rodičů opravdovou výzvu, neboť místnost musí být bezpečná, praktická i útulná zároveň. Tento prostor je pro naše ratolesti takový jejich vlastní svět. Odehrává se zde vše, co je pro ně důležité, celý jejich den - spí tady, hrají si tu, učí se, zvou si sem své kamarády. Proto je zapotřebí, aby se tady cítily dobře a chtěly zde trávit svůj čas. Přizvěte si je na pomoc a nechte se inspirovat jejich fantazií.

Dětský pokoj aneb království nejmenších

S barvami opatrně

To, jak je místnost zařízena, má vliv na utváření jejich osobnosti. Prostor by proto měl vyzařovat radost a optimismus, rozhodně to však neznamená, že z něj musíte dělat barevný mišmaš. Uvědomte si, že dítko bude v pokojíčku vyrůstat nějakou dobu, jeho názory i vkus se budou měnit. Volte tedy neutrální odstíny, které „nestárnou“, jako je třeba šedá nebo béžová. Chybět by neměly na velkých plochách, tedy zdech, úložných prostorech a dalším dětském nábytku, barevně vyřádit se potom můžete na doplňcích.

 

Kvalitní postel nesmí chybět

Zdravý a kvalitní spánek je důležitý pro každého člověka, v případě dětí však hraje ještě podstatnější roli. Ovlivňuje totiž jejich psychiku, chování, jednání, soustředěnost, pozornost. Pokud je váš potomek roztěkaný, náladový a zhoršuje se mu prospěch ve škole, pak může být na vině právě špatná spánková hygiena. Všichni však víme, že zahnat dítě do postele dá někdy pořádně zabrat. Zrovna v okamžiku, kdy se má odebrat na kutě, je schopno najít si milion nejrůznějších činností a výmluv, proč to zrovna nejde. Nicméně v důslednosti byste neměli polevovat, bez diskuzí je proto vyžeňte od televize i počítače. Pravidelný spánkový režim, tedy ráno vstávat a večer chodit spát ve stejnou dobu, je naprostým základem pro jejich zdravý vývoj.

 

Výjimečný prvek

Zahnat je do peřin vám pomůže i taková maličkost, jako je samotné lůžko. Řeč ovšem není o nějakém obyčejném lůžku, ale o takovém, které doma nemá jen tak někdo. Zkuste mu do pokojíčku pořídit stylovou dětskou auto postel, která potěší každého malého závodníka. Nejen, že bude mezi svými kamarády doslova za hvězdu, ale uvidíte, že ho už nebudete muset přemlouvat, aby se odebral na kutě. Do takové dětské postele totiž s radostí hupsne sám a bez odmlouvání!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.