Dětskou obuv vybírejte pečlivě, předejdete tak budoucím problémům

Dětskou obuv vybírejte pečlivě, předejdete tak budoucím problémům

Stejně jako pediatři doporučují čistit zoubky malým miminkům ještě dříve, než se jim kompletně vyklubou, mají podobnou radu i pro nákup vhodné dětské obuvi. Malá nožička totiž roste velmi rychle a především v časném dětském věku je pro její zdravý vývoj důležité, aby byla pohodlně usazena v pevné, kompaktní botičce. Botky pochopitelně nesmějí tlačit, ani v nich nesmí nožka klouzat. I když se zdá, že nákup jakostních bot je nákladnou investicí v součtu s dalšími důležitými potřebami – plínkami, stravou, hygienou, kočárky, postýlkami, přece jen existují obchody s obuví, jež nabízejí boty pro děti za příznivé ceny.

 

Pořizujte vždy kvalitní boty FARE pro děti již od útlého věku

Samozřejmě rodiče mohou u starších dětí občas využít boty nošené jiným dítětem, ale nemělo by to být pravidlem. Capáčky pro první krůčky jsou prvními botami, s nimiž se batolata seznamují a jsou pro ně velice podstatné. Chůze ve vzpřímené poloze bez nestabilních výkyvů do stran, bez nepříjemného klouzání po podložce a s jistotou kroku je podpořena právě kvalitními dětskými botami. Následují jarní boty pro děti, které se dle počasí nazouvají v podobě sandálků s pevnou špičkou, zavazovací tenisky i pevná obuv na suchý zip. Dokonce i gumové dětské boty do deště mají mít svůj tvar, správnou délku a výšku, aby dostatečně chránily dětskou nohu před vlhkem, a ještě jí dovolily jistý pohyb po kluzkém povrchu.

 

Dbejte na normy pro výrobu nezávadné obuvi pro děti

Nepodceňujte ani letní počasí, které rodiče a prarodiče často svádí k pořízení sice vzdušných, ale nestabilních bot. Děti, jimž roste noha jako z vody, si v každém počasí zaslouží odpovídající obuv. Ta má být dostatečně vzdušná, pevná, s měkkou výstelkou, která se rychle přizpůsobí tvaru nohy a dokonale jej kopíruje. Ošlapané boty po jiných dětech jsou často vyšlápnuté podle jiné nohy a další nožka se v nich hůře přizpůsobuje již vytlačenému tvaru. Proto by se dětská obuv měla pořizovat v certifikovaných prodejnách, které nemusejí být nutně zdravotní, ale určitě by jejich výrobky měly splňovat české, potažmo evropské zdravotní normy. Jedině tak se zasloužíte o zdravý růst nohy vašich potomků a předejdete možným budoucím problémům s motorikou, onemocněním kostí, svalů na nohách i se špatným držením těla.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.