Děti by měly mít ve svém pokojíčku kvalitní podlahu – rádi vám pomůžeme s jejím výběrem!

Nejdůležitějším prvkem všech dětských pokojíčků je bezpochyby kvalitní podlahová krytina.

Děti by měly mít ve svém pokojíčku kvalitní podlahu – rádi vám pomůžeme s jejím výběrem!

Dětský pokoj totiž slouží nejenom jako ložnice, ale zároveň také herna, kde děti tráví prakticky většinu svého času. Ten správný materiál podlahy do dětského pokoje byste měli vybírat s ohledem na věk vaší ratolesti, a hlavně jejich aktivitám.

 

Ekologická podlaha

Nejvhodnější materiál do dětského pokoje je ekologická podlaha či marmoleum. Neobsahuje žádné PVC či rozpouštědla, a tudíž je naprosto bez zápachu a bez emisí. Je prakticky nezničitelná – odolá i bodovému nábytku či velké dětské snaze o zničení. Bezkonkurenčně největší výhoda je její životnost a stoprocentní recyklovatelnost.

 

Laminát

Starší děti a studenti jistě ocení podlahu z lamina, jelikož vypadá na první pohled jako přírodní podlaha a vy ji oceníte z toho důvodu, že je její cena opravdu přijatelná. Nicméně, drobnou nevýhodou je fakt, že propouští zvuk, tudíž je pod ni nutno umístit podložku tlumící zvuk – pokud je tedy potřeba. A pokud je vaší dospívající ratolestí chlapec, můžete zvolit i vinylovou podlahu – pozitivum této volby je především ve snadné údržbě a voděodolnosti.

Dřevěná podlaha

Tento typ podlahy je velice příjemný na dotek, nicméně, jejich finanční náročnost je o něco vyšší než u lamina. Jedná se o vhodný typ podlahy do dětských pokojů, nicméně spíše těch odrostlejších dětí, které se již nesnaží mimoděk zničit všechno, na co přijdou. Dřevo bývá náchylné k opotřebení a velice těžko se renovuje.

Každopádně jestliže je vaše dítko spořádané a pořádné, s volbou dřevěné podlahy budete jistě spokojeni, také z důvodu její nadčasovosti a nezaměnitelné atmosféry, kterou dodá každé místnosti.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.