Chystáte se na zimní dovolenou? Myslete na cestovní pojištění

Chystáte se na zimní dovolenou? Myslete na cestovní pojištění

Zimní dovolená má své kouzlo, zvlášť pokud milujete lyže nebo třeba jen procházky zasněženou krajinou. Pravidelně opouští republiku mnoho Čechů a odjíždí do zahraničí právě v zimních měsících, aby si užili sníh a zimní aktivity. Odjet bez dobrého pojištění se ale nemusí vyplatit.

Stejně jako doma, i na dovolené můžete onemocnět nebo se vám může stát nějaký úraz. Zatímco doma je řešení jednoduché, zajdete si k lékaři nebo na pohotovost, v zahraničí se podobné řešení může bez pojištění pěkně prodražit. Účelem cestovního pojištění je totiž právě úhrada případných léčebných výloh v případě onemocnění nebo úrazu. Máte tak jistotu, že když budete potřebovat lékařské ošetření, nezruinuje to váš rodinný rozpočet. Cestovní pojištění je vhodné si sjednat před každou cestou do zahraničí, tedy i pokud jedete třeba jen na nákupy do vedlejšího státu nebo na rodinný výlet.

Na zimní dovolenou není radno bez pojištění vůbec vyjíždět. Předem je dobré znát podmínky, které vám pojišťovna spolu s pojištěním nabízí, protože se mohou dle jednotlivých nabídek lišit. S tím, jak vybrat vhodné cestovní pojištění, je dobré počítat dopředu a zorientovat se právě v různých nabídkách jednotlivých pojišťoven. Ověřit si, zda se vztahuje i na převoz do České republiky v případě vážnějších úrazů, jakou částku na lékařské výlohy pokrývá a hlavně, zda nemá nějaké výjimky, při kterých pojištění neplatí.

Práci vám ušetří internetové srovnávače, kde jednoduše porovnáte nabídky jednotlivých pojišťoven a snadno si vyberete to, které vám vyhovuje. Většinu pojištění lze dnes snadno sjednat online a zaplatit kartou, takže nemusíte nikam chodit na kamennou pobočku a trávit svůj čas čekáním nebo vyptáváním se na podmínky. Při zadávání kritérií pro výběr pojištění nezapomeňte vyplnit vše potřebné, protože jiné pojištění bude vhodné pro rodinu s dětmi na aktivní lyžařské dovolené a jiné pro pár chystající se na horskou turistiku. Teprve po sjednání cestovního pojištění můžete s čistou hlavou odjet na svou zaslouženou dovolenou a užívat si v klidu a bez obav vše, co vám zima nabízí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.